Jiří Rostecký

CV: Jiří Rostecký

Obecné

Jméno: Jiří Rostecký

Narození: 12. 1. 1993 (Strakonice)

Bydliště: Praha / Strakonice

IČO: 87538911

DIČ: 9301121720 (jsem plátce DPH)

Pracovní zkušenosti:

MladýPodnikatel.cz » 10/2011 – dodnes

zakladatel

Podnikání je velmi náročné. Každý podnikatel musí čelit mnoha těžkým rozhodnutím, která dosud nikdy nedělal. Na druhou stranu je podnikání krásné, protože jím můžete dělat svět lepší. Prostřednictvím Mladého podnikatele podporuji desítky tisíc českých a slovenských podnikatelů –těch začínajících, ale i těch zkušených – a dodávám jim pravidelnou inspiraci ve formě videorozhovorů s úspěšnými byznysmeny, zakladateli firem, manažery, marketéry a s dalšími zajímavými osobnostmi.

Moje studio, kde rozhovory nahrávám, navštívil už třeba jeden z nejbohatších Čechů Pavel Baudiš (Avast), kandidát na prezidenta Michal Horáček, novinář Jindřich Šídlo a mnoho dalších. Rozhovory současně vydávám i jako podcast, který se dnes řadí mezi nejúspěšnější a nejposlouchanější v Česku (své doporučení si získal i od české verze časopisu Forbes).

Magazínu se věnuji naplno. Jedná se o one-man-show projekt, který mi získal spoustu zkušeností, kontaktů, ale i ocenění. Baví mě, že svou činností mohu podporovat ostatní, pomáhat lidem s podnikáním a šířit know-how zkušenějších pro všechny zadarmo.

iParťák s.r.o. » 7/2012 – 5/2016

zakladatel, jednatel

Díky tvorbě internetových magazínů jsem kolem sebe dokázal vybudovat tým mnoha redaktorů, jazykových korektorů, programátorů, grafiků a dalších pomocníků. Ještě na střední škole mě proto napadlo jejich služby spojit a nabídnout pod jednotnou hlavičkou klientům. iParťák byl nejprve značkou, kterou jsem spravoval jako živnostník, ale po maturitě (když jsem mohl začít podnikat naplno) jsem jej zastřešil společností s ručením omezeným.

Postupem času jsme pracovali na malých i velkých klientech a připravovali pro ně nové webové stránky, texty či grafiku. Naučil jsem se vést tým, získal zkušenosti v projektovém řízení, marketingu firmy i v obchodních činnostech. Firmu jsem po 3 letech prodal.

Samotný prodej byl velmi zvláštní. Když vám na střední škole začne něco vydělávat peníze, nadchnete se pro to a věnujete tomu maximum. Jenomže postupně můžete – jako já – zjistit, že chcete svůj život zasvětit něčemu jinému. Začal jsem se trápit a další rozvoj firmy mě užíral. Proto jsem ji dobrovolně zavřel, abych se mohl rychle začít věnovat něčemu jinému. Poté, co jsem o tom napsal na blog, se objevilo několik zájemců a firmu jsem prodal. Z podnikatelského hlediska můj postup nebyl nejšťastnější, ale díky větším časovým kapacitám jsem mohl naplno rozjet MladýPodnikatel.cz, který je dnes mým nejúspěšnějším projektem. Udělal bych to tedy znovu.

Objevit.cz » 2/2008 – 10/2014

zakladatel

Objevit.cz bylo jedním z mých prvních projektů na internetu. Byl to internetový magazín se zaměřením na informační technologie. Nejprve jsem každý den připravoval nové články sám a později jsem kolem sebe vybudoval externí tým redaktorů. Objevit.cz bylo také mou první podnikatelskou zkušeností, protože se mi na něm poprvé povedlo vydělávat peníze. I díky němu jsem si krátce po 18. narozeninách pořídil živnostenské oprávnění, abych mohl začít podnikat. Magazín jsem o prázdninách mezi 3. a 4. ročníkem střední školy prodal. Od té doby prošel mnoha zásadními (i tematickými) změnami.

Další projekty:

Tvorbě webových stránek se věnuji od svých 14 let. Za tu dobu jsem založil řadu dalších menších projektů. Část z nich se povedlo i úspěšně prodat.

Vzdělání:

TRIVIS – Střední škola veřejnoprávní Vodňany, s.r.o. » 2009 – 2013

Jako malý jsem chtěl být policista! A proto jsem po základní škole zamířil na TRIVIS, na kterém jsem se mohl učit třeba kriminalistice, právu, veřejnému pořádku nebo ekonomii. Patřil jsem mezi nejaktivnější studenty historie školy – vedl jsem školní časopis, vyhrál několik literárních soutěží a účastnil se mnoha dalších aktivit.

V průběhu studia jsem ale našel zalíbení v podnikání. Začalo mě bavit pomáhat lidem a podporovat je v jejich rozvoji. Chtěl jsem budovat nové hodnoty, měnit věci a rozvíjet se vlastním způsobem. Proto (ačkoliv jsem byl přijat) jsem se nevydal na vysokou školu a pustil se naplno do podnikání.

Ocenění:

TOP9 osobností digitálního marketingu Česka WebTOP100

V rámci 2. ročníku udílení ceny nejvýraznější osobnosti digitálního marketingu v rámci slavnostního vyhlášení Soutěže WebTop100 jsem se umístil ve finálové devítce. O nominacích rozhoduje více jak 50členná porota a o finálovém umístění přes 3000 členů WebTop100.

Křišťálová Lupa 2017

Již podruhé se Mladý podnikatel probojoval do finále prestižní internetové ceny Křišťálová Lupa. Bez jakékoliv propagace a výzev z mé strany jej veřejnost nominovala do kategorie One (wo)man show a web postoupil do finále.

V roce 2017 jsem rovněž zasedl v expertním panelu Křišťálové Lupy, kam jsem byl přizván organizátory.

Křišťálová Lupa 2016

Moje první účast v jakékoliv internetové soutěži. S Mladým podnikatelem se povedlo získat umístění hned ve 2 kategoriích. V kategorii Obsahová inspirace mu odborná porota přidělila bronzové 3. místo. Ve veřejností volené kategorii One (wo)man show se dostal na 5. místo. V soutěži mě podpořila i řada osobností českého digitálního marketingu.

Média:

Rozhovory se mnou najdete v řadě českých internetových i tištěných médiích – např. v MF DNES, Marketing & Media, Hospodářských novinách apod. Dále mě najdete na blozích a Youtube kanálech řady amatérských tvůrců – např. Probuď obra, Proti proudu, SvětÚspěšných.cz atd. Seznam mých výstupů v médiích najdete zde.

Reference:

Jiřího jsem se rozhodl potkat spíše ze zvědavosti a nadšení, jak skvěle dělá rozhovory na www.mladypodnikatel.cz. Z původně zamýšleného krátkého rozhovoru nad kávou se vyvinula dvouhodinová diskuse o světových i lokálních trendech v médiích a marketingu s dalšími navazujícími schůzkami s mými kolegy. Jiří mě překvapil svým přehledem, zkušenostmi, sebevědomým vystupováním, neotřelými názory a nápady, které jsou kombinací zdravého komerčního pohledu a inovativního myšlení nezatíženého pracovní slepotou a skepsí. Jiří má neuvěřitelnou schopnost pod rouškou nepředstírané zvídavosti klást zdánlivě jednoduché, ale správné otázky, které jdou k podstatě problému, a navíc v zápalu diskuse vystřelit zajímavé postřehy a (komerční) nápady.
Pavel Burša – BM Management s.r.o.

Když mě Jirka poprvé zpovídal, netušil jsem jaký vliv můj rozhovor bude mít. Šel do detailu, ale přitom k věci, perfektně připravené otázky a skvělá znalost hosta. Avšak vliv Jirky nejlépe ilustruje můj nedávný zážitek. Po mé přednášce na jedné univerzitě za mnou přišel profesor, děkoval mi za přednášku a zmínil, že můj rozhovor na Mladémpodnikateli.cz pouští v hodinách marketingu studentům jako inspiraci. Smekám Jirko! Skvělá práce a jen tak dál! Těším se na další spolupráce v budoucnu.
Petr Andrýsek – Chief Shark, Socialsharks

V ACOMWARE s Jirkou a jeho MladýPodnikatel.cz spolupracujeme již přes rok a chystáme se v tom pokračovat. Nejvíce na něm oceňuji jeho proaktivní přístup nejen při dojednávání spolupráce, ale hlavně v rámci její realizace. Jirka je nejen vynikajícím novinářem, ale i důvěryhodným partnerem. Snaží se pochopit váš byznys, je otevřený diskuzi a (což se nestává často) snaží se vám pomoci s návrhy obsahu, s jeho tvorbou i následnou propagací a využitím mimo jeho web. Musím také ocenit vstřícnost a strategické myšlení v rámci propagace naší obchodní značky. Zaujala mě i ochota experimentovat, přinášet netradiční nápady, celou spolupráci provázat s dalšími kanály a přemýšlet v „long runu“. V dnešní době se těžko hledají partneři, kteří s vámi spolupracují v dobrém i ve zlém. Jirka s MladýPodnikatel.cz mezi ně patří. A za to má náš velký dík!
Ondřej Klega – Head of Marketing, ACOMWARE

Spolupracujeme s Jirkou a jeho Mladým podnikatelem už poměrně dlouho a vždy to byla jen a jen radost. Jirka totiž umí vystihnout podstatu spolupráce a nasměrovat všechny kroky k oboustranné spokojenosti. Domluva s ním je velmi snadná a přímočará. Neztrácí čas nepodstatnými aspekty a jde hned k věci. Co slíbí, to vždy splní.
Propagace na Mladypodnikatel.cz nám pomohla zviditelnit značku, představila naše aktivity novému publiku, pomohla s náborem nových členů týmu a přivedla několik velmi zajímavých klientů. Jirkovi se s magazínem Mladýpodnikatel.cz podařilo vytvořit unikátní projekt plný inspirativního obsahu z podnikatelského a marketingového prostředí. Je radost být jeho součástí!

Jaroslav Vidim – CEO eVisions Advertising

Jirka je jeden z nejvetsich profiku ve svem oboru co znam. Malokdo ma takovou houzevnatost a odhodlani se posunout dal a zlepsovat se. A hlavne diky tomu a rozhledu ktery ma se dostal na spici ve svem oboru.
Miroslav Uďan – CEO Shoptet.cz

Podcasty z Mladeho Podnikatele jsem se naucil poslouchat pri rizeni auta a je to skvely zpusob jak se dozvedet nove informace z oboru. Bavi me to a inspiruje, protoze vyber recniku a samotne rozhovory jsou diky Jirkovi na vysoke urovni!
Karel Soušek – Senior Platform Business Specialist, Avast Software