Jiří Rostecký

Začínám ordinovat z kanceláře!

10. 6. 2013

Vy, co mě máte na Facebooku nebo na Twitteru, jste už určitě zaznamenali jeden z mých plánů, na nichž jsem posledních několik týdnů pracoval. Přesunul jsem se do vlastní kanceláře, kterou jsem si pronajal nedaleko centra mého rodného města. Dnes jsem z ní poprvé začal „ordinovat“.

O kanceláři jsem přemýšlel už delší dobu. Bydlím stále s rodiči, což na můj věk není příliš neobvyklé. Vše, co mám, jsem vybudoval z pokoje, kde máme vedle postele stůl a na něm počítač. Když jsem se každý den vracel ze školy, nic mi nechybělo. Dostudováním střední školy a získáním většího množství času jsem se však ocitl v situaci, kdy jsem doslova ráno vstal, převalil se o metr dál, tam pracoval, chvílemi odbíhal a večer se převalil o metr zpátky do postele. A to mi nevyhovovalo.

Snižovalo to mou produktivitu, protože prostředí, kde denně usínáte, vás uspává i přes den. Být celý den v jedné místnosti bez jakéhokoliv kontaktu s lidmi se mi také nechtělo. Nebylo to příliš zdravé a ani pohodlné. A v neposlední řadě se mi práce začala i materiálně hromadit, měl jsem stůl plný papírů, obálek, desek, archů a dalšího. Občas jsem nějaký papír našel i v té posteli. Dál už to tak prostě nešlo.

S vlastní kanceláří jsem získal mnoho nových možností. Všechny pracovní věci jsem si nanosil sem. Je zde mnohem více prostoru, byť má kancelář necelých 25 m2.  Už mám domluveny schůzky s některými klienty, které jsem doposud mohl vzít leda tak někam do restaurace nebo kavárny. Začínám spolupracovat s některými lidmi ze Strakonic a okolí, s nimiž se rovněž potřebuji někde scházet, a také v budově potkávám nové lidi a nejsem jen zavřený doma bez lidí.

Kancelář jsem si vybavil podle svého. Nakoupil jsem nový nábytek, nechal vše přemalovat ze světle žluté (nechápu) na hnědou a bílou. Vše je zbarveno do hnědobílé, včetně skříní, sedačky, hodin a dalšího. Investoval jsem poměrně hodně peněz, ale výsledek stojí za to. Nemohl jsem najít žádný pořádný stůl, tak jsem si nechal udělat vlastní na míru. Pořídil jsem si hned i nový notebook a tak nějak si připadám jako v cizím, ale zvyknu si. 🙂

Zatím je příliš brzo na to, abych dělal závěry. Už jsem zde byl několikrát, i když na většinu prací ne. Vše se zařizovalo v průběhu maturity, čehož jsem několikrát litoval, protože jsem se bál, že kvůli neustálým starostem neodmaturuji. 🙂 Nakonec se ale povedlo. Vše je zaplaceno, nájem je přijatelný a lidé kolem mě jsou v pohodě. Budova je navíc velmi dobře zabezpečena, protože zde máme i nějaké doktory a lékárnu. Jezdí sem bezpečnostní služba, jsou zde alarmy a další a další věci, co člověku zase přidají trochu klidu na duši.

Těším se, že se zde s mnoha z vás potkám a pokecáme. Už sem má naplánovanou cestu hned několik lidí. Kousek od kanceláře je pěkný hotel, naproti máme obchodní centrum, několik restaurací, kavárnu, kousek je kino a tak dále. Jsme na velmi rušném místě, ale kancelář je naštěstí z druhé strany budovy a hluk z ulic zde není slyšet. Je to prostě skvělé místo, z několika kanceláří, jež jsem procházel, je tahle rozhodně nejlepší.

Pár zájemců už mi psalo o fotky. Mohu je dát i sem, pokud budete chtít. 🙂 Ale přidejte si mě klidně na Facebook a Twitter, jen mi prosím napište předem zprávu. Díky!

10. 6. 2013

Komentáře čtenářů:

Co na můj článek říkáte vy?