Jiří Rostecký

Začal jsem externě přispívat do časopisu Mladé fronty. Už vyšel první příspěvek

11. 2. 2014

Začalo to někdy v září, kdy mě kontaktoval šéfredaktor jednoho časopisu vedeného Mladou frontou. Zeptal se mě, zda bych s nimi nechtěl udělat rozhovor a já souhlasil. Tehdy jsem si myslel, že tím všechno skončilo a více naše spolupráce pokračovat nebude. Mýlil jsem se a všechno dostalo ještě zcela jiný spád.

S panem Švihelem, který řídí časopis Profit, jsem se bavil dál. Dokonce jsme se posléze i sešli a probrali možnost další vzájemné kooperace. V Mladé frontě se toho poměrně hodně změnilo, přejmenovaly se funkce, časopisy se různě sloučily a podobně. Objevil se dokonce prostor pro zapojení nových lidí do tvorby obsahu a já dostal možnost stát se externím přispěvatelem.

Jelikož mne nejvíce baví rozhovory, nabídl jsem, že bych mohl tvořit právě je. Původně jsem mohl spravovat i jakousi politicko-komentátorskou sekci, ale na to jsem si popravdě vůbec netroufal. Byl jsem moc rád, když jsem dostal možnost psát rozhovory, protože to pro mne znamená obrovské zkušenosti. Pan Švihel mi články dokonce i připomínkuje, což mne opět posouvá dopředu. Stejně tak je to i skvělá možnost sebeprezentace mé osoby i firmy.

Při psaní rozhovorů mám maximální volnost ve výběru lidí, s nimiž je udělám. Probíhá samozřejmě určitá diskuze, zda se dané téma hodí do plánovaného čísla, zda něco podobného nevyšlo nedávno a tak. Přesto ale zatím všechny moje návrhy vyšly a rozpracováno je teď několik dalších rozhovorů, přičemž u všech zatím fotky pořizuje přímo fotograf z Mladé fronty. V posledních dnech vyšel ten zcela první.

Ten jsem se rozhodl udělat s obchodním ředitelem firmy s 300letou tradicí, která se navíc řadí mezi špičku ve svém oboru, Františkem Velebným. Je to velmi zajímavý článek a já dostal svolení jej zde publikovat. Přeji hezké počtení a už brzy vyjde další! 🙂

Doporučuji si koupit celý časopis, je tam hodně zajímavých článků.

Strana 1 ke stažení zde
Strana 2 ke stažení zde

Aktualizace: Článek už vyšel i online! 🙂

11. 2. 2014

Komentáře čtenářů:

Co na můj článek říkáte vy?