Jiří Rostecký

Youradio: MladýPodnikatel.cz je nejlepší podcast o podnikání

25. 6. 2019

Tohle je velký úspěch! Youradio dnes vyhlašovalo výsledky prvního ročníku své soutěže o nejlepší podcast. Vyhlašovalo se celkem 6 kategorií. Podcast MladýPodnikatel.cz obsadil první místo v kategorii Byznys a podnikání.

MladýPodnikatel.cz není a vlastně nikdy ani nebyl jen podcast. Ten jsem ve skutečnosti ani založit nechtěl. Chtěl jsem natáčet videa a dělat rozhovory s inspirativními lidmi. Potom jste mě ale Vy – moji fanoušci – přemluvili, abych je vydával i jako audio v podcastu.

A dneska jsem tam stál a přebíral tuhle cenu.

Právě proto je to zejména Váš úspěch – mých fanoušků, díky kterým to všechno vzniklo a díky kterým jsem tam dnes mohl být. Moc Vám za to děkuji, stejně jako děkuji organizátorům, že se můj podcast rozhodli ocenit.

V mém oboru tvoří podcasty zejména jednotlivci. Jsou to pankáči jako já a dělají to v improvizovaných prostorech, sami a často s nedostačující technikou. Společně ale každý rok inspirujeme, vzděláváme, motivujeme, informujeme a podporujeme stovky tisíc, možná i miliony lidí po celém Česku a Slovensku.

Chci všem těmto tvůrcům za jejich usilovnou práci a za to, že to vydrželi, poděkovat. Vím, jak těžké to je. Jednou je to moc potichu, podruhé moc nahlas. Jindy to moc šumí, pak se to vypne. No a když už to konečně nahrajete a vydáte, tak to nikdo neposlouchá. Nebo vás někdo vyhejtuje…

Je to obdivuhodné.

O to víc, že se k těmto pankáčům postupně přidává stále více velkých značek s mnohem větším zázemím a s více zkušenostmi.

Je jen málo příležitostí tuto práci ocenit. Proto si vážím i soutěže Youradia a jsem vděčný, že jsem se jí mohl zúčastnit.

Pevně věřím, že podcasty v Česku budou stále oblíbenější a že je bude poslouchat stále více lidí. Fandím všem tvůrcům a doufám, že mě příští rok na prvním místě vystřídají.

Protože nejde o to, kdo je první. Jde o všechny ty příběhy lidí, kteří nás poslouchají, a o to, čím jsme jim společně dokázali přispět.

25. 6. 2019

Komentáře čtenářů:

Co na můj článek říkáte vy?