Jiří Rostecký

Ještě více know-how a inspirace na českém internetu

11. 5. 2016

Když jsem si někdy před rokem dal cíl, že na český internet dostanu více inspirace a know-how od českých podnikatelů, marketérů a zajímavých osobností, bál jsem se, že mi to dlouho nevydrží. Vydávat totiž jedno video týdně, které má většinou skoro hodinu, a k tomu tvořit nové články, je opravdu náročné.

Nakonec mi to ale vydrželo. A proto je čas udělat další krok. Připravit pro vás ještě více nového obsahu, natočit více nových videí a dát vám tak ještě více nové inspirace a zajímavého know-how. Už příští týden se tak nemusíte těšit jen na jedno video, ale rovnou na dvě!

1 místnost, celá e-commerce

Existuje jen málo místností, které navštíví opravdu hodně lidí z české e-commerce. Ta moje je jednou z nich. Nové prostory mi daly možnost natáčet videa rychleji, svižněji je vkládat na stránky a ulehčily mi práci s cestováním.

Ve videu s Karlem Lyčkou můžete vidět, jak vypadají. Nebudu lhát, že vybavování studia byl docela vopruz. Nevěděl jsem, co dát na pozadí. Nechtěl jsem loga nebo něco „komerčního“.

Jiří Rostecký a Karel Lyčka

Je to trochu červené a zvuk může být ještě kvalitnější. Za to se prosím nezlobte. Dělám pro to maximum, ale ne vždy se mi daří dosáhnout výsledku, který bych chtěl. V dalších videích už to bude lepší. 🙂

Napadlo mě, že Mladý podnikatel je o obsahu a že hodně z vás četlo spoustu populárních knih, které se dotýkají našeho oboru, podnikáná a osobního rozvoje. Restart, Ukaž, co děláš, Čtyřhodinové tělo, Bohatý táta, chudý táta, knihy o Stevu Jobsovi, to vše mi přišlo… symbolické. Je to také obsah, inspirace a třeba i know-how.

Knihovna

To tak zajdete do Knihy Dobrovský a přijdete s čtením na víkend…

Současně jsem chtěl, aby pozadí za hostem bylo bílé. Osvědčilo se mi v rozhovorech v této místnosti. Host, na kterého jste zvědaví nejvíce, tak hezky vynikne a nic vás při pohledu na něj neruší.

Karel Lyčka

Detail na hosta je podle mě nejdůležitější.

Místnost se nachází nedaleko I.P. Pavlova. Dostane se tak do ní každý a nikdo nebude muset jezdit někam na okraj Prahy. Po natočení videa s Karlem jsme ještě ladili zvuk a osvětlení. Kvalitu obojího chci ještě zlepšovat, ale řídil jsem se pravidlem, že to nikdy nebude na 100 % a že bych takhle nezačal natáčet nikdy. Takže jsem se do toho pustil a postupně to ještě ladím. 🙂

knihovna-prace

Tohle je punk!

Nejvíce inspirace na jednom místě

Hodně lidí mi říká, že 2 videa týdně jsou moc. Nestačí se na to dívat. Jsem jim vděčný, protože to znamená, že Mladého podnikatele sledují opravdu pravidelně. Pak jsou tu ale lidé, kteří si vybírají. Třeba video s Karlem je nemusí zaujmout, protože o vlastní mobilní aplikaci nepřemýšlí nebo nemají e-shop.

Pro takové chci každý týden připravit něco, co se jim líbit bude. Podle nedávného dotazníku mi vyšlo, že takřka úplně stejné procento respodentů chce „příběhové“ rozhovory stejně jako „how-to“ rozhovory. Je to pro mě další impulz do přípravy dvou odlišných videí každý týden.

Kromě úspěšných podnikatelů a zkušených marketérů bych vám chtěl ukázat i zajímavé osobnosti, kteří mají co dočinění „s internetem“. Přijde třeba David Biňovec, který pracuje pro WordPress. Kývnul Daniel Dytrych, který založil (ne)populární SEO-servis.cz a i mě překvapilo, jaký příběh za tím webem vlastně je.

Přijdou zakladatelé velkých webů, které určitě znáte. Nezůstaneme ale jen u toho. Myslím si, že hodně problémů a výzev, které řešíme v onlinu, řeší někdo i v jiném světě. Proto přijde třeba programová ředitelka Fajn rádia a bude mluvit o tom, jak lze monetizovat mladou cílovku a jak mladé lidi motivovat k poslouchání rádia. Daniel Piterák zase založil značku Danny P., kterou nabízel i samotný Apple, a je úspěšný ve sportu, takže bude mluvit třeba o tom, jak ho hra za národní tým naučila zvládat stresové situace v podnikání.

A hostů, s nimiž připravuji rozhovory, je skutečně hodně. Jen tento týden jsem měl 5 natáčení a vypadá to opravdu zajímavě.

jirka-knihovna

Tak držte palce. 🙂 A pokud chcete i vy pokládat otázky budoucím hostům videí, přidejte se do tého skupiny a můžete.

11. 5. 2016

Komentáře čtenářů:

Co na můj článek říkáte vy?