Jiří Rostecký

Všeho moc škodí. V podnikání obzvlášť

26. 4. 2014

Díky mému blogu a magazínu MladýPodnikatel.cz se mi docela často ozývají převážně mladí lidé, co chtějí začít podnikat, případně už začali a chtějí se mnou svoje projekty probrat. Nejsem proti. Dozvídám se tak hodně zajímavé věci, rozšiřuji si obzory a čas od času narazím i na projekt, který se mi líbí a sám se pro něj mohu stát přínosem.

Často si ale všímám jedné věci, které moc nerozumím. Tito lidé se na začátku snaží dělat strašně moc věcí dohromady. Jeden klučina rozjíždí podnikání, které mu ale zatím ještě nevydělává tolik, kolik by chtěl. Vedle toho proto rozjíždí několik dalších věcí, které jsou v podstatě naprosto odlišné a nedají se nijak propojit. V podstatě tak nebuduje jeden projekt, ale několik projektů najednou.

Mně se tento přístup moc nelíbí. Sám jsem dříve přemýšlel, co všechno budu chtít dělat. Mám v hlavě i na papíře řadu projektů. Nakoupil jsem mnoho domén a postupně jsem chtěl začít spouštět nové projekty. Pamatuji si dokonce i na to, že jsem se chtěl stát konzultantem, začít se profilovat v nějaké oblasti a najít si své vlastní klienty.

Všechno to bych mohl udělat. Mohl bych dělat spousty nových projektů najednou a vedle toho nabízet ještě konzultace, ale bojím se, že bych to nezvládal a že by ani jedno z toho nevyšlo. Podle mě potřebuje každé podnikání čas, maximální pozornost a klid. Já se nakonec rozhodl vybudovat iParťáka, který každý měsíc roste a umožňuje nám se neustále rozvíjet.

Určitě i my do budoucna budeme hledat nové cesty, budeme chtít vytvářet nové projekty a dál se rozšiřovat, ale všechno má svůj čas. Možná má někdo jiný pohled na věc, ale já jsem zastáncem toho, že je potřeba nějakou dobu věnovat maximum pozornosti a úsilí jedné věci, až po nějakém čase, pokud to opravdu nebude fungovat, začít s něčím novým. Co si o tom myslíte vy?

26. 4. 2014

Komentáře čtenářů:

Co na můj článek říkáte vy?