Jiří Rostecký

Tvorba webu na WordPress

S WordPressem pracuji již několik let. Společně s kolegy z mé firmy iParťák jsem na něm vytvořil již desítky malých i velkých projektů. Od různých osobních webů, blogů, magazínů, po e-shopy, katalogy a firemní stránky. Tvoříme a upravujeme šablony, vytváříme vlastní pluginy, provádíme instalace a aktualizace apod. Zde na blogu píši o tom, jak si práci s WordPressem co nejvíce usnadnit a jak z něj vytěžit maximum, i když jste úplný laik. Chcete pomoci s vaším WordPressem? Kontaktujte mne.

Rozhovor pro Svět úspěšných: Proč dělám tolik věcí špatně?

10. 3. 2017 méně než minuta čtení

Pokud byste si o mně chtěli přečíst nějaký článek, určitě by to byl tento. Je to nový rozhovor, který se mnou udělala Veronika Zvonková pro Svět úspěšných. Dozvíte se v něm třeba to, proč dělám tolik věcí špatně, proč trávím tolik času po kavárnách a co mi vždycky srazí ego na zem. Taky se tam […]

Přečíst článek

VIDEO: Rozhovor o zákulisí MladýPodnikatel.cz pro Včeliště.cz

2. 10. 2016 1 minuta čtení

V září jsem dostal celkem 2 nabídky na videorozhovor. První už je online. Natočil ho se mnou Josef Řezníček ze Včeliště a ptal se na spoustu záludných otázek.

Přečíst článek

Jak propagovat článek na blogu?

20. 3. 2016 8 minut čtení

Tentokrát jsem si vyměnil role. S Madlou Čevelovou. Pozvala mne do svého pořadu Marketingové bludy a zeptala se mě na několik otázek. Jednou z nich byla i ta, jak propaguji nový obsah. Sepsal jsem proto TODO list, který najdete v tomto článku a můžete použít třeba na svém blogu.

Přečíst článek

4 tipy pro programátory, jak získat konkurenční výhodu

23. 2. 2016 9 minut čtení

Nemyslím si, že programátor musí být hloupý. Proto nikdy neomlouvám jeho chyby tím, že je programátor. Mnozí to tak dělají. Když programátor udělá nějakou chybu, špatně komunikuje nebo zkrátka něco pokazí, řeknou, že to nevadí. Je to přeci programátor.

Přečíst článek

8+ nástrojů pro tvůrce blogů a magazínů

21. 1. 2016 8 minut čtení

Bez některých nástrojů si tvorbu blogu a magazínu Mladý podnikatel nedokážu představit. Zde přináším jejich výčet. Můžete tak nahlédnout pod pokličku přípravy mých článků a videí.

Přečíst článek

Pár společných znaků úspěšných českých blogů o online podnikání aneb Co z vás udělá úspěšného blogera?

5. 10. 2012 7 minut čtení

Každý bloger by chtěl být úspěšný, pokud za úspěšnost považujeme vysokou čtenost článků, velké množství komentářů, časté příchody z RSS čteček a podobně. Stejně tak by každý chtěl prostřednictvím svého blogu zpropagovat svoji osobu, proslavit své jméno a získat si jakýsi respekt. V Česku máme mnoho úspěšných blogů, ale co je spojuje?

Přečíst článek

Blogeři, nepřicházejte o návštěvnost kvůli špatně nastavenému RSS na WordPressu! Stačí málo!

7. 9. 2012 1 minuta čtení

Velmi často pročítám blogy na mobilu. Mám nainstalovanou aplikaci, která mi zobrazuje nejnovější články na blozích, které mám v Google Readeru. Jsou to stovky blogů (některé jsou zde), takže je článků opravdu hodně. Velmi často se ale setkávám s problémem, který mnoha blogerům krade návštěvníky, a to naprosto zbytečně.

Přečíst článek

Petra Jeníka něco napadlo a hned nám tu rostou pluginy jako houby po dešti

27. 8. 2012 3 minuty čtení

Docela se bavím tím, kolik lidí zareagovalo na nápad Malého Jardy, který začal prodávat odkazy na konci svých článků. Je to opravdu zajímavý nápad a je vidět, že Petr má v sobě vskutku obchodního ducha. Pod řadou článků se začaly objevovat odkazy, takže to funguje. Petr se navíc nemusí bát, protože z dvojky může být […]

Přečíst článek
<
1
2
3
>