Jiří Rostecký

Takhle se jmenuji bez slov

15. 4. 2019

Říká se, že slova občas nestačí. Někdy je ale vůbec nepotřebujete. Když jsem otevřel e-mail, čekalo tam na mě jedno video. A v něm jsme se dozvěděl, jak se jmenuji bez slov. Najdete to v čase 0:30:

Je to video organizace Czech Deaf Youth, ve kterém neslyšící děti děkují těm, co v rámci kampaně na HitHitu podpořili jejich cestu na světový kemp v Buenos Aires v Argentině. V kampani žádali o 99 tisíc, nakonec vybrali 130 a podpořilo je 302 lidí.

Czech Deaf Youth se na svém webu prezentuje jako jediná česká neziskovka, která se zaměřuje na volnočasové aktivity dětí a mládeže se sluchovým postižením. Především ale jako parta mladých lidí, kteří sice neslyší, ale jejich práce má obrovský dopad. Pro neslyšící děti vytváří různé kulturní, vzdělávací a sportovní aktivity a pomáhají jim tak začlenit se do komunity a poznat nové přátele.

Dělají svět lepší, a to se mi líbí.

Jsem moc rád, že jsem je mohl podpořit. Snažím se podporovat co nejvíce dobročinných projektů v mém okolí a myslím si, že by to měla být povinnost každého z nás. Nemusí jít ani o peníze – Czech Deaf Youth hledá lidi na pomoc třeba s psaním textů, korekturami či střiháním videí. Více o nich najdete na webových stránkách.

15. 4. 2019

Komentáře čtenářů:

Co na můj článek říkáte vy?