Jiří Rostecký

Studio MladýPodnikatel.cz: Kolegu jsme museli vyhodit z kanceláře

4. 5. 2015

Videa na Mladém podnikateli zatím slaví úspěch. Dost mě to hřeje u srdce. Při přípravách nového webu a nových formátů obsahu jsme zažili spoustu zajímavých historek a já bych se rád dneska podělil o jednu, která se váže právě k natáčení videorozhovorů.

Jde o studio. Asi jste už pochopili, že vše řešíme hodně punkově. Nikdo z nás nikdy nepracoval v novinách a už vůbec ne v nějaké televizní stanici. Nemáme ani vystudovanou žurnalistiku a co více, dokonce jsme nikdy nenatáčeli videa a fotili jsme leda tak na iPhone. Takže spuštění vlastní produkce videí pro nás bylo tak velkou výzvou, že jsme měli sto chutí to předem vzdát.

Nápad až po přestěhování

Pár dní před nápadem, že začneme natáčet videa, jsme se přestěhovali z Olomouce do Prahy. Já obecně dostávám nejlepší nápady v nejhorší chvíli. Měli jsme už zabydlené prostory a nikdo samozřejmě nemyslel na to, že mi v hlavě dozraje taková myšlenka. Když chcete natáčet, musíte mít kde. A my neměli.

Nechtělo se nám shánět nové prostory, protože jsme si v těch současných velmi užívali. Jsou dobře dostupné, vyhovují nám dispozičně a do budoucna zde máme prostor růst. Takže jsme si museli pohrát s prostorem a jediným, kdo na tom mohl zaplakat, byl kolega Adam. Svou kancelář musel přenechat novým účelům a vystěhovat se z ní.

Snímek obrazovky 2015-04-04 v 15.08.43

Z vlastního kanclu na gauč. Ne, nebojte. Adam si našel i jiné místo pro práci.

Dneska tedy videa natáčíme na Žižkově, kde každý den i pracujeme. Probíhá zde veškerá komunikace s klienty iParťáka, schůzky, školení, workshopy a nově i natáčení videorozhovorů.

Jak jsme studio vybavili?

Kolega Adam se na svém blogu bude více rozepisovat o technických záležitostech natáčení. Ty já příliš neřeším, soustředím se na obsah a na všechno ostatní. Do studia jsme si nechali natisknout plachtu s logy. Chtěli jsme více zpropagovat naše projekty, protože se vše snažíme provázat a navzájem doplňovat. Zároveň jsme chtěli, aby bylo zřetelné, že magazín pro podnikatele tvoří lidé, co sami budují své firmy a témata v článcích denně řeší.

Při tvorbě obsahu pro magazín nám jako velká inspirace slouží naši klienti. Zužitkováváme při tom i zkušenosti s jejich projekty a naopak obsah z magazínu klientům individuálně posíláme, protože nám záleží na jejich vzdělání.

Snímek obrazovky 2015-04-04 v 15.16.50

Já jsem tak roztomilý a prostorově nenáročný, že mě by nikdo vyhodit z místa nedokázal.

Naše studio je malé. Cítím, že vznikne problém v budoucnu. Rád bych točil rozhovory i s více než jedním člověkem, ale momentálně nám to ve studiu moc dobře nejde, takže musíme jít někam jinam. Určitě tedy do budoucna opatříme studio nové, ale ze začátku jsme nechtěli začínal úplně v tom největším, protože už dnes třeba vím, co bych udělal příště jinak. Všechny zkušenosti budeme moci poté zužitkovat a udělat to lépe.

Sledujte nás dál, mám rozepsaných spoustu nových článků! Co by vás zajímalo nejvíce?

4. 5. 2015

Komentáře čtenářů:

Co na můj článek říkáte vy?