Jiří Rostecký

Směr Ostrava. Něco vám přivezu…

1. 12. 2015

V sobotu se koná ostravský BarCamp. Společně s mou kolegyní Katkou, která je teď mou pravou rukou v iParťákovi, vyrážíme o den dřív a protáhneme si to až do úterka. Pokud vše vyjde, budu pro vás mít hned 4 nová videa. 🙂

Hned v pátek si popovídám s Tomášem Krýdlem. Na jeho prodejně rozebereme e-shop ProVysavače.cz, klady i zápory rodinného podnikání a například i to, jak společně se svou ženou a synem zvládají provoz e-shopu, který expeduje 25-50 objednávek denně.

Na příběhu Tomáše je velmi zajímavé i to, že se do podnikání online pustil jako naprostý laik. Byl prodejcem vysavačů, ale rozhodl se postavit na vlastní nohy. Neměl žádné zkušenosti s online marketingem, tak obcházel různé podnikatelské akce.

Před nedávnem mi řekl, že si na nich připadal docela divně. Většině účastníků mohl dělat tátu. Na druhou stranu tam ale získal mnoho inspirace a dnes jeho e-shop připravuje zcela nový design a spoustu nových věcí.

Kameru namířím i na Kubu Čižmaře. Budeme se bavit o e-mailingu a pokusíme se vám předat co nejvíce praktických tipů, jak můžete e-mailing dělat ještě efektivněji. Hodně se na to těším, chtěl bych to pojmout co nejvíce prakticky.

Ve stejný den, v pondělí, hned po Jakubovi přijde na řadu Michalis Katapodis. Jeho příběh je fantastický, rozjíždí vlastní firmu, která nabízí e-shopové řešení. Sám o sobě říká, že chce být něco mezi Shoptetem a Shopsysem.

Michalise jsem si jako hosta vybral proto, že má obrovské zkušenosti s klienty, kteří za ním chodí, chtějí e-shop, ale moc dobře si neuvědomují, co jeho tvorba vlastně obnáší. Tak společně rozbereme, jak se na přípravu e-shopu připravit, co nepodcenit apod.

Posledním pánem na holení bude Aleš Chromec. S Alešem se znám roky a nečekal jsem, že zrovna s ním jednou něco budu natáčet. Jeho vyprávění o tom, jak se společně se spolužáky po střední škole ucházel o stáž v jedné IT firmě a jak ji nakonec získal jenom on, je ale velmi inspirativní.

Nápad na toto video se nezrodil u mne, ale u několika mladých čtenářů, kteří mi psali, že by se chtěli dostat do atraktivních firem, ale neví, jak je zaujmout. Aleš si tím prošel, tak zjistíme, jak to dokázal on.

Budeme natáčet celkem na 4 místech, takže vám ukážeme i trochu jiné prostředí než jen naše studio. Trošku si hraji s myšlenkou, že bych vyzkoušel i Periscope, abyste viděli i něco navíc než jen to, co bude ve videu. Měli byste o něj zájem? Mám to zkusit? 🙂

1. 12. 2015

Komentáře čtenářů:

Co na můj článek říkáte vy?