Jiří Rostecký

Seznam tvůrců, kteří se mnou inspirují svět

Pokud jsem za tu dobu, co natáčím rozhovory na Mladého podnikatele, něco pochopil, tak je to síla vzájemného sdílení. Když jsem tehdy na začátku připravoval první rozhovory, nenapadlo by mě, jakou hodnotu pro někoho jednou budou mít. Že díky nim třeba začne někdo podnikat, vytvářet nové hodnoty, nastartuje svou kariéru a bude dělat svět kolem sebe lepším.

A přesně to se stalo.

Mám řadu e-mailů a zpráv od lidí, kteří skutečně něco takového udělali. Mnohdy to začalo jen jednou jedinou myšlenkou, kterou někdo z hostů v rozhovoru pronesl, a pokračovalo to nápadem a realizací něčeho nového.

Zjistil jsem, že sdílet navzájem svoje know-how a předávat lidem zadarmo inspiraci může být životním posláním. Posláním nás všech, co dnes a denně můžeme publikovat texty, natáčet videa či nahrávat podcasty a vmžiku je sdílet on-line.

Ne každý to ale dělá. A už vůbec ne pravidelně. A právě proto si velmi cením všech dalších tvůrců, kteří jako já připravují inspirativní obsah pro svoje fanoušky a snaží se jím podpořit jejich podnikání, nastartovat jejich kariéru či jim jinak pomoct udělat život a svět kolem nich lepší.

Myslím si, že bychom si ve světě, kde můžeme nazvájem sdílet know-how rychlostí blesku a kde se můžeme společně podpořit k lepším výsledkům, neměli hrát na konkurenci. Neměli bychom se poměřovat podle toho, kdo je asi tak lepší, kdo to dělá déle nebo kdo má lepší statistiky. Jediným rozumným měřítkem je to, zda námi vytvořený obsah lidem kolem nás skutečně pomáhá, zda jim je užitečný a zda je inspiruje a motivuje k novým činům. Protože pokud ne, tak to děláme zbytečně.

Rozhodl jsem se proto sestavit tento abecedný seznam tvůrců, kteří jako já natáčí videa nebo nahrávají podcasty o podnikání a marketingu, a poskytnout ho všem, co hledají více inspirace a know-how pro svoje aktivity. Není pravda, že je toho na českém internetu málo. Jednotlivec to nikdy nemůže ukoukat a uposlouchat všechno. 🙂 Užijte si výběr a hledání toho, co nejvíc sedne vám:

Byznys Park

Michal Andera pod hlavičkou Byznys Park natáčí videorozhovory o podnikání a inovacích. Najdete je i ve formě audio podcastu.


czpodcast

Už skoro 2 stovky epizod audio podcastu o technologiích, Javě apod.


Demarketing

Autorem Demarketingu je Pavel Šíma. Ve formě audio podcastu nahrává rozhovory především o marketingu.


Digit

Digit obsahuje už přes 150 epizod videoblogů Honzy Březiny a Petra Máry. Týkají se především chytrých technologií, nicméně určitě obohatí všechny podnikatele, marketéry i další lidi, kteří potřebují podpořit svou produktivitu.


Dognet

Videorozhovory o affiliate marketingu od Štefana Polgáriho a jeho affiliate sítě Dognet.


Forbes Radio

Svoje podcasty rozjíždí i český Forbes. Najdete v nich rozhovory s úspěšnými podnikateli.


InspireView

Na web InspireView natáčí Petra Slancová rozhovory především o úspěchu a osobním rozvoji, najdete tam ale i reportáže.


JavorOnline.cz

Inspiraci ze světa technologií, aplikací a startupů můžete čerpat i v novém audio podcastu Daniela Javorského.


Lupa.cz

Jsem moc rád, že mohu Lupě pomáhat s tvorbou nových videorozhovorů. Moderuje je Honza Sedlák a najdete v nich úspěšné podnikatele, startupisty a zástupce technologických společností. Audio stopu videí lze vždy stáhnout pod videem.


Madla Čevelová

Marketingová čarodějnice natáčí krátké videoblogy s častými mýty v marketingu.


Marketing sobě

Videa Pavla Ungra o marketingu – především o SEO.


MladýPodnikatel.cz

Pro ty, co na tento seznam přijdou třeba z vyhledávačů, zmíním i moji tvorbu. Točím rozhovory s podnikateli, marketéry, představiteli médií, dobročinných organizací a s mnoha dalšími zajímavými lidmi.


ModráKrev.cz

Podcast Davida Lörincze o reklamě na Facebooku.


Na volné noze TV

Jako součást katalogu nezávislých profesionálů Na volné noze natáčí Robert Vlach videorozhovory a audio podcasty o freelancingu, osobním rozvoji a oborech, kterým se jeho hosté věnují.


Novinky z onlajnu

Agentura eVisions.cz připravuje pravidelný pořad s nejnovějšími událostmi ve světě online marketingu.


Petr Mára

Vedle Digitu začal Petr Mára nahrávat i vlastní vlogy na Youtube. Týkají se osobní produktivity, soustředění a technologií Apple, což je kombinace, která potěší každého podnikatele či marketéra.


Proti proudu

Audio podcast Dana Tržila, pro který tvoří rozhovory se zajímavými osobnostmi nejen z podnikatelského prostředí.


Strategické zisky

Podcast Martina Mikláše a Václava Krajňáka o marketingu.


Vaše jméno je vaše značka

Autorem tohoto audio podcastu, který se věnuje budování osobní značky, je Tomáš Sobel.


Včeliště.cz

Podcast doprovázený videem nahrává i Včeliště Josefa Řezníčka. Týká se marketingu (především toho obsahového).

Na koho jsem zapomněl?

Pokud jsem někoho vynechal, není to záměr. Napište mi na jiri@rostecky.cz a rád ho doplním. Snažil jsem se ale vybrat pouze zdroje, které se týkají především podnikání a marketingu. Podcastů a videocastů na další témata najdete na českém internetu určitě nespočet.