Jiří Rostecký

Sdílejte svoje myšlenky, sny a problémy. Sdílejte svůj svět

20. 6. 2018

Dneska jsem byl zase před tabulí. Už si připadám jako učitel. Vyprávěl jsem studentům gymnázia v Mělníku o podnikání a kariéře a oni mi říkali, čeho se bojí, co je trápí a jaké mají problémy.

Jako jedna z hlavních myšlenek se nám vykrystalizovala ta o sdílení.

Ačkoliv za celou svoji historii lidstvo nikdy nemluvilo o sdílení tak jako dnes, přesto se skutečného sdílení bojíme. Sdílení není jen vkládání věcí na sociální sítě, ale skutečné sdílení svých myšlenek, problémů, snů, nápadů a svého světa s ostatními.

Odvaha sdílet je jednou z nejdůležitějších vlastností, jakou jsem si kdy osvojil.

Když dostanu nápad na nový projekt, mluvím o něm a čerpám zpětnou vazbu. Pomáhá mi to celý nápad zdokonalit a ověřit si jeho smysl.

Když mám nějaký problém, mluvím o něm všude, kudy chodím. Často mi někdo nabídne pomocnou ruku, aniž bych to čekal. Podělí se o své zkušenosti, kontakty, informace či o cokoliv, co mi pomůže. Na nic si nehraju. Takhle jsem snadno vyřešil spoustu problémů, které jsem řešit neuměl.

Když mám nějaký sen, sdílím ho s ostatními. Vrací se mi to. Často mi ho okomentují nějakým tipem, jak ho dosáhnout snáz a jak se mu rychleji přiblížit. A často mi vyvrátí všechny moje vymyšlené důvody, proč ho nepůjde zrealizovat. Takhle jsem dosáhl věcí, kterých jsem si myslel, že se mi dosáhnout nepovede.

Sdílení je zadarmo. Je snadné. Je cestou k naší lepší budoucnosti.

Moc bych si přál, aby to ti studenti dneska pochopili a aby více sdíleli svoje myšlenky. Jedině tak je mohou přetvořit v něco reálného. V něco většího. ❤

Jiří Rostecký

20. 6. 2018

Komentáře čtenářů:

Co na můj článek říkáte vy?