Jiří Rostecký

Měsíční report: Únor & březen 2017

2. 4. 2017

Na přelomu února a března jsem bohužel nezvládl napsat pravidelný měsíční report. Měl jsem ho rozepsaný, ale stál „za starou belu“. Pak mě podvedl březen, protože začal strašně rychle utíkat, až mi nezbylo nic jiného, než oba reporty spojit do jednoho. A ten je tu právě teď.

Oba měsíce přinesly hodně novinek. Největší radost mi dělá, že pozvání do rozhovorů přijímají lidé, které ve svém oboru považuji za špičky a moc si jich vážím. Je jím třeba Šimon Pánek, který vede Člověka v tísni, je jedním z nejznámějších vůdců Sametové revoluce, po které se podílel na vytvoření nové demokratické vlády v Česku, a dnes ho sami lidé na internetu vyzývají, aby kandidoval na prezidenta (mimochodem, v rozhovoru kandidaturu do budoucna nevyloučil).

Obrovskou ctí pro mě byl i rozhovor s Jindřichem Šídlem. Chtěl jsem v něm ukázat politiku trochu z jiné stránky, takže jsme se bavili třeba o tom, jak v politice uspět, zda je politika náročná práce a co dělají lidé, když z politiky odejdou. Bylo to super.

Média mě dost baví, takže se jim věnuji opakovaně. Popovídat si se mnou přišel i zakladatel magazínu Reportér a bývalý šéfredaktor MF DNES Robert Čásenský. Mluvili jsme o tom, jak se rozjíždí tištěný magazín od nuly a jak se do něj shání noví inzerenti.

Velký úspěch zaznemal rozhovor s Tomášem Potěšilem o prodeji B2B Group, s Filipem Dřímalkou o digitálních inovacích, s Petrem Koubským o iCollege, s Petrem Márou o strategii Apple, ale i řada dalších.

Setkávání s fanoušky

Pokračuji v mých setkání s fanoušky Mladého podnikatele. V uplynulých týdnech jsem navštívil několik firem a potkal s řadou zajímavých lidí. Třeba s Míšou Bugrisovou jsem rovnou udělal i textový rozhovor.

Radost mi udělal Petr Jurča, se kterým jsme se bavili o jeho cestovatelských plánech. Vypadá to, že na nich bude dělat rozhovory s lidmi z oblastí, které navštíví. Slíbil jsem mu pomoc a možná dojde i na nějaký ten livestream. Doporučuji ho sledovat zde.

Super pokec s @petr.jurca. Doporucuji ho sledovat, ma bezva plany do budoucna – petrjurca.cz ✌️

Příspěvek sdílený Jiří Rostecký (@jirirostecky),

S fandy se potkávám i dál. Dost mě to baví. Po spuštění Dobrovorů mi napsalo i dost lidí z neziskovek, se kterými si povídám o jejich problémech. Dost mě to inspirovalo i pro rozhovor se Šimonem Pánkem, kde jsem některé z těchto problémů i zmínil. Taky mě vždycky překvapí, kdo všechno Mladého podnikatele sleduje. Hodně mě zaujala jedna slečna, která se podílela na marketingu nejmenované politické strany a jejíž zkušenosti jsem využil i v rozhovoru s Jindřichem Šídlem.

Pokud chcete taky zajít na kafe, napište mi.

Rozhovory na vaše přání

Snažím se co nejvíce vyjít vstříc všem, co mi píší svoje tipy na hosty do videorozhovorů. A že to nejsou vůbec špatné tipy, dokazuje i rozhovor s Filipem Dřímalkou, který se rychle zařadil mezi nejsledovanější.

Potěšil mě i dalšího host – Aleš Nešetřil z STRV, kterého mi zase doporučil Lukáš Jágr a Radek Schramhauser. Myslím, že rozhovor budování brandu designérů, ale i dalších profesionálů, se dost povedl.

Neváhejte mi i vy psát svoje tipy. Rád na ně kouknu.

Reklama, která se vám líbí

Dlouhodobě se snažím o to, aby reklama na Mladém podnikateli nebyla otravná. Je to těžké v době, kdy většina inzerentů chce buď velké reklamní bannery nebo nudné PR články. Přesto se v tom daří dělat pokrok a s inzerenty toho vymýšlím stále více.

Příkladem může být rozhovor s Tomášem Fialou o tom, jak se stal zaměstnancem Mitonu a z něj odešel i s celým webhostingem. 🙂 Nebo rozhovor s Jardou Kauckým o tom, jak připravit e-shop na expanzi do zahraničí.

Super feedback dostávám i na videa s Dostupným advokátem, se kterým jsme na Apríl vydali speciální video s „nejpodivnějšími dotazy klientů“ nebo chystáme video o budoucnosti advokátních služeb (a umělé inteligenci).

Dobrovory opravdu pomáhají!

Pokračuje také můj experiment s Dobrovory – rozhovory, které mají za cíl divákům představit různé dobročinné projekty a jejich zákulisí, ale zároveň jim představit i možnosti, jak je mohou podpořit. Snažím se to uvádět tak, že pomoc nemusí být finanční. Naopak, snažím se motivovat diváky k tomu, aby pomohli vlastními silami.

Mám informace o tom, že řada diváků to skutečně udělala, s neziskovkami se sešla a už domlouvají pomoc v rámci jejich marketingu, textů na web nebo dokonce předělání jejich webů. Tohle všechno může neziskovám hodně pomoci, a proto jsme rád, že Dobrovory takto zafungovaly. Chystám se o tom připravit samostatný článek.

Já na druhé straně stolu

Rozhovory vyšly i se mnou – v roli hosta. Nejdříve vyšel celkostránkový rozhovor v Marketing & Media o Mladém podnikateli. Poprvé jsem v něm mluvil o tom, že se chci setkávat s fanoušky a že mě zajímají jejich problémy. Několik lidí se mi na základě tohoto rozhovoru ozvalo a na kafe opravdu zajít chtělo. Rozhovor si můžete přečíst zde.

Potom se povedl rozhovor na Světě úspěšných. Myslím si, že je ze všech nejlepší, protože v něm docela dopodrobna rozebíráme mou tvorbu, moje cíle, ale třeba i to, v čem se dneska hledám a co se mi nedaří.

Kratší rozhovory se mnou vyšly na Starty.cz (mluvím tam třeba o tom, že jsem chtěl být policajt!) a na webu Michala Tunga pro vietnamskou komunitu.

A pak je tu ještě rozhovor pro MF Dnes, pro kterou jsem mohl odpovědět na několik otázek ohledně podnikání po škole. Napsal jsem k tomu i bonusový článek k sobě na blog, ve kterém je spousta dalších tipů z mojí zkušenosti.

Naživo v Havlíčkově Brodě

Dostal jsem pozvánku vystoupit a říct pár slov o sobě a o Mladém podnikateli v novém coworkingu v Havlíčkově Brodě, který se jmenuje Hubbr. Mám z mluvení na veřejnosti docela trému, protože mi to nikdy nešlo. Navíc docela nerad mluvím o sobě, ale vím, že mě do budoucna vystupování před lidmi nemine, tak musím vystoupit z komfortní zóny a jít do toho.

Pokud chcete, přijďte také. V Havlíčkově Brodě budu 2 dny, tak rád pokecám.

Ještě jeden výstup ze zóny komfortu

A aby toho nebylo málo, najal jsem si osobní stylistku. 😀 Nikdy by mě nenapadlo, že něco takového udělám, ale bylo mi to doporučeno od více lidí. Navíc mám docela problém na sebe sethnat dobře padnoucí sako, tak jsem to zkusil.

Dneska jsem z toho nadšený. Prošel jsem si přípravou (co vlastně chci) i různým měřením, výběrem látky apod. Vytvořit to všechno bude trvat několik týdnů, ale na výsledek se moc těším. Je docela náročné do toho zakomponovat všechna specifika mé práce – třeba knoflíčky nesmí být kovové, protože by jejich klepání o stůl rušilo při natáčení a nedalo se snadno odstranit, sako musí být lehké, protože v něm budu natáčet i v létě apod. Ale výsledek bude stát za to!

Co dál?

Plánů do budoucna mám hodně. Rozhodně chci přivádět stále další zajímavé hosty. Mám v merku několik opravdu skvělých jmen, které přislíbily svou účast. Problém je, že řada z nich si často nezvládne udělat čas rychle, takže se domlouváme i na týdny dopředu. To ale nevadí, vždyť mi počkáme. 🙂

Už teď mám natočené skvělé rozhovory třeba s Jakubem Lohniským z LePremier, Martinem Wallnerem z Mixitu, Peterem Porubským o Lince bezpečí a se spoustou dalších natáčení chystám. Tak sledujte MladýPodnikatel.cz a pište mi, co se vám líbilo nejvíc nebo co vás naopak zklamalo. 🙂 Díky!

2. 4. 2017

Komentáře čtenářů:

Co na můj článek říkáte vy?