Jiří Rostecký

Přestaňte kecat a začněte něco dělat

7. 8. 2019

Pomáhám několika začínajícím firmám a jednotlivcům, kteří rozjíždí kariéru. Jsem z toho někdy docela smutný. Přijde mi, že ti lidé to často nemyslí vážně. Buď vedle své firmy budují ještě něco a nedělají nic pořádně, nebo furt hledají důvody, proč něco nejde, nebudou to dělat nebo co je špatně. Furt jenom mluví.

Když jsem začínal já, bylo to ještě na střední. Přiběhl jsem domů, hodil tašku do kouta, posadil se k PC a makal. Hned po maturitě jsem založil první firmu. Několik let jsem bydlel v kanceláři na gauči a jedl chleba s máslem, protože na nic jiného nebyly peníze.

Ve volnu jsem se vzdělával. Chodil po akcích a potkával nové lidi. Dneska mám spoustu kontaktů. Četl jsem knihy, každý den pročítal odborné blogy a snažil se učit od nejlepších.

Hodně věcí mi nešlo. Jako dnes. Vždycky si ale vzpomenu na začátky a přijde mi neuvěřitelné, že jsem došel až sem. Nestalo by se to, kdybych tvrdě nemakal i na úkor jiných věcí, když se mi nechtělo a když to nešlo. Prostě jsem chtěl. A musel.

Je to tvrdá práce. Bez ohledu na to, co budujete. Bere to čas. Bere to energii. Sahá to do osobního života. Má to tak většina podnikatelů, co znám. Pokud vám to vadí, nepodnikejte, nebo hledejte způsoby, jak to dělat chytřeji.

Určitě ale přestaňte kecat a začněte něco dělat.

Poslechněte si příběh jednoho startupu, kterému pomáhám:

7. 8. 2019

Komentáře čtenářů:

Co na můj článek říkáte vy?