Jiří Rostecký

Přepočítal se Pagerank. Fakt?

2. 8. 2012

Dneska jsem se dočetl, že se přepočítal Pagerank. Byl to pro mne další impulz, proč usoudit, že Google přestávám stále více chápat. Pravděpodobně se jednalo asi jen o menší aktualizaci, protože u mě se skoro nic nestalo.

Mám pár desítek webů, většina z nich je menších. A u většiny z nich se ranky nezměnily. Pouze u zcela nových webů vyskočily na jedničku.

To, co mě překvapuje, je, že se mi pár webů hezky propadlo ve vyhledávání, takže jsem čekal snížení. Místo toho jsem se dočkal stagnace, která je samozřejmě milým překvapením 🙂

Všiml jsem si, že nejsem sám, kdo má takový problém. Nic nezaznamenala i řada lidí na WebDealu.

Poslední dobou opravdu přestávám Google chápat. To asi hodně lida, mohou za to především všechna ta zvířátka. Docela mě naštvalo, když jsem se na pozicích, které jsem docela vydřel a nějakou dobu si je užíval, propadly moje weby za rádoby konkurenci, která je pro uživatele skutečně (a teď bez nadsázky) informačně zcela nepřínosná. Mluvím o PR katalozích, měsíc neaktualizovaných webech, minisites a dalších potvorách, které Google posadil před web, na němž se denně maká a na kvalitě obsahu se zakládá. To naštve. Ale hlavně v tom nevidím smysl. V čem jsou ty weby pro uživatele přínosnější? Ona už ta přínosnost a relevantnost není tím, co chce Google poskytovat?

2. 8. 2012

Komentáře čtenářů:

Co na můj článek říkáte vy?