Jiří Rostecký

Osobní produktivita není o aplikacích, ale o způsobu myšlení

21. 7. 2019

Jiří Rostecký

Osobní produktivita není o aplikacích, ale o způsobu myšlení. | Autor fotky: Jirka Chomát

Moc rád lidem pomáhám s jejich osobní produktivitou. Občas to dělám i ve formě placených konzultací a workshopů, při kterých s nimi probírám jejich cíle, návyky a osobní strategie.

Zaráží mě, kolik lidí si pod pojmem „osobní produktivita“ představí různé aplikace, které si pak stahuje do mobilů a počítačů, hledá na ně návody a podrobně je testuje. Dřív jsem to dělal také a vyzkoušel jsem tak spoustu různých aplikací, z nichž každá byla v něčem výjimečná a přínosná.

Jenomže osobní produktivita není o aplikacích. Ty za vaše životy nemohou. Osobní produktivita je o tom, jak přemýšlíte nad životem, co v něm chcete dokázat, jak si nastavíte priority a čeho se kvůli svým cílům vzdáte.

Je o způsobu myšlení o tom, co má dnešek pro můj život znamenat, čím ho chci strávit a co musím udělat pro to, abych na sebe byl večer hrdý.

Aplikace, zázračné postupy, návody a všechny další recepty na vyšší produktivitu jsou jen doplňkem. Jako první musíte vědět, co vlastně od života chcete, a mít funkční strategii. Teprve potom se vyplatí řešit osobní produktivitu a zkoušet všechny cesty, jak ji zvýšit.

Co si o tom myslíte vy?

21. 7. 2019

Komentáře čtenářů:

Co na můj článek říkáte vy?