Jiří Rostecký

Je to tady! Nový MladýPodnikatel.cz spuštěn

15. 4. 2015

Už je to tady! Před několika dny jsem v jednom z posledních článků nastínil, že chystáme něco nového. Posledních několik měsíců jsme věnovali usilovným přípravám, zkouškám, mnoha a mnoha diskuzím, ale především i práci, která nás neskutečně bavila. Teď vám ji konečně můžeme ukázat.

Rozhodli jsme se udělat velký krok směrem, který je pro nás naprosto cizí. Provést změnu, z níž vůbec nevíme, co se vyklube a jak to všechno dopadne.

spolecna-adam-nad-jirkou-2

Já s kolegou Adamem, který je mou pravou rukou v podnikání.

Pracovali jsme totiž na kompletní rekonstrukci našeho magazínu MladýPodnikatel.cz. Ten jsem založil ještě na střední škole v roce 2011 a od té doby s ním udělal obrovský posun dopředu. My jsme si ale řekli, že už nám to nestačí a že bychom chtěli přijít s něčím novým, unikátním a sexy.

Mimo komfortní zónu

O tom, kam bych chtěl posunout svůj magazín, jsem přemýšlel už velmi dlouho. Věděl jsem, že už to nemůže být jen malá změna, že nestačí třeba jen změnit design a že je potřeba udělat něco opravdu pořádného.

A v hlavě mi samozřejmě visela videa. Prosluli jsme rozhovory, lidé se za nimi rádi vrací a my je rádi děláme. Už jsme jich vytvořili skutečně spoustu, ale koho by bavilo to furt jen číst?

Celou dobu jsem se sám sebe ptal, zda do toho mám jít nebo ne. Před kameru se mi nechtělo. Nejsem moc výstřední ani usměvavý tip, nikdy jsem neměl rád velkou pozornost a dělalo mi problém se jen vyfotit. Najednou jsem měl na svém webu vydávat videa, na nichž budu dělat rozhovory o různých tématech.

Přiznám se, že tohle všechno pro mě bylo na celém projektu to úplně nejtěžší. Měli jsme několik zkoušek a já se málem propadl, když jsem viděl svoje první testovací video. V průběhu příprav jsem měl chuť to několikrát vzdát, ale nemohl jsem už opustit naši vizi, na které se podílelo několik lidí.

1 prezentace

Když jsem se tehdy na začátku sám v sobě zlomil a souhlasil s tím, že začneme tvořit videa, bylo ještě několik týdnů před vánoci. Vytvořil jsem podrobnou prezentaci o tom, jak bych si nový magazín představoval, a přednesl ji v našem iParťákovi.

notebook-4

Součástí příprav je i zcela nová grafická podoba magazínu.

Nadchli jsme se pro to a společně s Adamem a naším týmem jsme začali pracovat na prvních přípravách. Museli jsme nakoupit spoustu techniky, vytvořit si vlastní studio, zrekonstruovat celý web a připravit spoustu dalších věcí. Dokonce jsme založili i novou firmu – Redakci s.r.o.

Všechno jsme řešili dost punkově. Na svém blogu budu postupně popisovat naše dílčí kroky a vy budete moci nahlédnout do veškerých příprav a našich plánů.

Velká vize

Mým cílem je na novém Mladém podnikateli vytvořit místo, kde budou čtenáři (a nově i diváci a posluchači) hledat novou inspiraci a rady pro svoje podnikání. Chceme začít tvořit takový obsah, který bude praktický a konkrétní. Chceme se co nejvíce vyhýbat obecným tématům a místo toho budeme mířit přímo do černého.

Nejhorší na tom všem je, že nejsme novináři, žurnalisté ani televizní moderátoři. Nikdo z nás nestudoval žurnalistiku, nejsme redaktoři, copywriteři a ani profesionální textaři. Nemáme zkušenosti z žádných novin a jiných médií. Myslím si, že celý projekt pro nás bude obrovskou zkušeností a že se budeme muset hodně zlepšovat na základě zpětné vazby přímo od čtenářů.

Důvod, proč to ale děláme, je ten, že nás to baví. Už dlouho mi v hlavě visela myšlenka, že z Mladého podnikatele vytvoříme něco velkého. Všichni rádi něco tvoříme, píšeme a předáváme lidem informace.

Chceme z firem a živnostníků vytáhnout praktické zkušenosti. Chceme informace podávat i laickým způsobem, aby s nimi mohli pracovat i začátečníci. A hlavně chceme, aby se i pro vás stal Mladý podnikatel místem, kam se budete rádi vracet.

Sledujte nás a pište mi na e-mail veškeré vaše nápady, kritiku a cokoliv, co vás napadne. A aby vám neunikl ani jeden článek z Mladého podnikatele, přihlaste se do newsletteru. Díky!

15. 4. 2015

Komentáře čtenářů:

Co na můj článek říkáte vy?