Jiří Rostecký

Nejdůležitější otázky si pokládáme sami

8. 4. 2021

Trvalo mi několik let, než jsem se k tomu konečně odhodlal. Pak jsem si ale uvědomil, že už nechci opakovat dřívější chyby a chci žít šťastněji a klidněji. A tak jsem začal o svých problémech mluvit.

Vzorem mi bylo mnoho lidí v mém okolí. Některé z nich vůbec neznáte, jiné ano a nikdy byste to do nich neřekli. Přesto i oni mají svého terapeuta, kouče, psychologa nebo někoho, kdo jim pomáhá budovat vnitřní rovnováhu a pěstovat v životě štěstí.

Řada lidí se trápí. Jsou pod vlivem svého ega a musí sobě a ostatním neustále něco dokazovat. Další se pořád bojí, jsou přehnaně podezíraví a neklidní. Jiné ovládla závislost – na pozornosti ostatních, uznání, majetku, penězích, alkoholu, sociálních sítích nebo na něčem jiném.

Snad každému z nás v životě někdo řekl nebo udělal něco, co nás ovlivňuje možná dodnes. Zdaleka ne každý měl štěstí na úžasnou rodinu a péči od matky i otce. Někteří se těšíme úžasným vztahům, dalším se v nich nedaří. Stejně tak v práci a dalších oblastech našich životů všichni zažíváme vlastní příběh.

Nejvíc mě na tom trápí, jak málo lidí je schopno takové sebereflexe, aby si uvědomilo problém. A že život může být mnohem víc než to, co právě teď žijí.

Zejména v době, kdy tolik spěcháme, nemáme na nic pořádně čas, odkládáme to skutečně důležité a ze všech stran se na nás valí, jací bychom měli být a co všechno musíme.

Je pro mě těžké o sobě v reklamách po celém internetu, na billboardech, zastávkách a kdoví, kde ještě, rozhlašovat, že chodím na terapii. Pro spoustu lidí budu blázen. Chudák, co potřebuje pomoct a není schopný to zvládnout sám.

I přesto jsem kývl na nabídku stát se ambasadorem portálu Hedepy.cz, který lidem usnadňuje hledání terapeuta, ať už se nachází kdekoliv a potřebují pomoc jakkoliv rychle. Stojí za ním mj. Martin Rozhoň, který je pro mě sám velkým vzorem, proč se na sobě vyplatí pracovat a že se za svoje slabosti nemusíme stydět.

Chodit k terapeutovi je pro mě jedním z největších projevů lidské síly a odvahy postavit se životním výzvám čelem a budovat skutečně silnou a vyrovnanou osobnost. Terapie, koučink a další aktivity, které jsem kdy v rámci mého sebepoznání a rozvoje podnikl, mi pomohly žít vyrovnaněji, autentičtěji, spokojeni a vědoměji. Naučily mě můj život skutečně řídit a vyrovnat se s výzvami, kterými jsem si doposud prošel.

Pokud tato kampaň pomůže klidně jen pár lidem dosáhnout šťastnějšího a vědomějšího života, pak to celé stálo za to. Můžeme totiž nadávat na všechno, co se kolem nás děje a co nám dělají ostatní. To nejdůležitější se ale odehrává někde jinde – uvnitř každého nás.

Koukněte na www.hedepy.cz, přidejte se ke mně a vyzkoušejte terapii.

8. 4. 2021

Komentáře čtenářů:

Co na můj článek říkáte vy?