Jiří Rostecký

Můj článek v Profitu #3: Tentokrát jsme na to byli dva!

22. 5. 2014

Naše firma i nadále spolupracuje s nejstarším ekonomickým magazínem v ČR, vydávaném Mladou frontou, Profit. Mně vyšel již třetí rozhovor a celou spolupráci považuji za skvělý způsob zlepšování se v psaní rozhovorů a získávání zpětné vazby na práci, která mě moc baví a kterou třeba mohu zúročit i na MladýPodnikatel.cz. Nabídku jsem dostal již dávno, stejně jako můj kolega Adam Pýcha, a tak jsme tentokrát mohli přispět oba dva.

Můj aktuální rozhovor je mi velmi blízký. Týká se totiž Olomouce. Při výběru témat hledám mezi lidmi, které znám a kteří podle mě vybudovali něco zajímavého a přínosného. Jako skvělé téma mi přišel olomoucký coworking, který Honza Linhart udělal na vysoké úrovni a který podle mě určitě stojí za návštěvu. Napadlo mne tedy udělat rozhovor právě s ním a napsat článek o tom, jak takový coworking vzniká, co jeho budování obnáší a proč ho vlastně navštívit. Vznikl podle mě skvělý materiál, který rozhodně stojí za přečtení.

Doporučuji si koupit celý časopis, je tam hodně zajímavých článků.

Článek ke stažení zde
(omlouvám se za natočení)

V Profitu je rubrika, která se jmenuje Test služby. Doposud do ní přispíval Adam Hazdra, dle mého názoru skvělý odborník na služby, kterého jsem sledoval přednášet před pár týdny v Olomouci. Právě on v časopise recenzoval různé služby, ale v pro toto číslo nemohl svůj článek dodat, a tak jsme byli osloveni my. Musím říci, že převzít štafetu po něm je hodně těžké.

Článku se ujal můj kolega Adam. Ten se všeho zhostil opravdu skvěle a důsledně. Nechtěl jen napsat článek, který už ze svého charakteru musí být kritický, ale chtěl čtenářům podat opravdu relevantní informace o tom, jak daná služba funguje a jaké přináší výstupy. Vybral si dnes populární službu Stovkomat.cz. Možná se někteří usmějete a podotknete, že právě ten patří mezi servery, které je lepší obejít (a já s vámi souhlasím), ale řada lidí to třeba neví a ti další se rádi dozví něco nového. Výběr tedy považuji za naprosto skvělý.

Adam na článku pracoval důsledně. Dokonce sám několik různých služeb vyzkoušel a práci se pokusil zadat i tak, aby nebyla zrovna lehounká. Vybral služby, které cenově alespoň trochu odpovídají nastaveným pravidlům. Celou věc zanesl i do širší problematiky, vyhledal si informace o historii a původu podobných projektů a snažil se být nestranný, což v ohledu na kvalitu dodaných služeb velmi obdivuji a chválím (já bych to asi nedokázal). Nechybělo ani upozornění pro neznalé čtenáře, vysvětlení „skutečného stavu“ a nějaká doporučení. Čtenář si tedy může odnést kompletní obrázek, což je vlastně i cílem recenze.

I Adamův článek jsem dostal svolení nasdílet!

Článek ke stažení zde
(omlouvám se za natočení)

Trochu se obávám, že v dalším čísle nevyjde nic, jelikož vůbec nestíhám (přeci jen to dělám hlavně po večerech). Hodně nás to ale baví. Vypadá to jako jeden dva články měsíčně, ale ve skutečnosti to zabere skoro celý měsíc postupných úprav a dodělávek. K tomu fotograf, korektura atd. Tak i tak můžete sledovat MladýPodnikatel.cz, kde mám připraveno mnoho nových super rozhovorů, takže se určitě máte na co těšit!

22. 5. 2014

Komentáře čtenářů:

Co na můj článek říkáte vy?