Jiří Rostecký

Moje šance na výhru v Křišťálové Lupě

24. 9. 2017

Nikdy by mě nenapadlo, že mě někdo ocení za to, že dělám něco sám. A taky by mě nikdy nenapadlo, že mě ocení za to, že to dělám sám i po roce. Křišťálová Lupa mě ale se svou kategorii One (wo)man show oceňuje již podruhé a vy mě teď můžete podpořit v hlasování.

Byl to hodně zvláštní pocit, když se o mně hlasovalo. Seděl jsem poprvé mezi členy expertního panelů Křišťálové Lupy, kam mě pozvali před několika měsíci. Hlasovali jsme o nominovaných projektech a rozhodovali tak, zda se posunou do finále nebo ne.

Když přišla řada na Mladého podnikatele, cítil jsem se trochu divně. Popravdě jsem sklopil zrak, abych neviděl, kdo pro mě ruku nezvedl (a já ho do konce života nenáviděl) a kdo naopak ano (a já mu do konce života pěl chválu). Prostě jsem si ty lidi tam nechtěl v hlavě zapsat jako ty, co mě v soutěži podporují a co ne.

Ruku nakonec zvedl dostatek lidí na to, abych postoupil v kategorii One (wo)man show. V kategorii Obsahová inspirace mi postup unikl o jeden hlas. Nevadí, aspoň se budu do příštího roku víc snažit.

Hodně lidí tu soutěž podceňuje s tím, že nic neznamená. Já to vidím jinak. Pro řadu tvůrců na českém internetu může být motivací se zlepšit, vytvářet něco hodnotného a třeba tak nakopnout i ostatní. Pro někoho dalšího to může být inspirace pro jeho vlastní tvorbu a třeba i zdroj nápadů, jak se posunout dál.

Nestydím se přiznat, že chci vyhrát. A chci to fakt hodně. Znamená to totiž, že se moje práce lidem líbí, že jim pomáhá a že chtějí, abych v ní pokračoval. A to je přesně směr, kterým chci nad tím, co dělám, přemýšlet, ačkoliv mi výhra samotná nic nepřinese.

Moje šance nikdy nejsou velké, protože nedělám masový produkt. Nemám milion fanoušků a s Mladým podnikatelem ani nikdy mít nebudu. Moje šance jsou ale ve vašich rukou a já budu vděčný za každý hlas, který mi dáte. Můžete tak učinit tady. Děkuju!

PS: Tvorbu Mladého podnikatele hodně podpořil Shoptet. Pokud se vám jeho produkt líbí, hoďte mu to tam taky. 🙂

24. 9. 2017

Komentáře čtenářů:

Co na můj článek říkáte vy?