Jiří Rostecký

Moje první video z terénu

9. 12. 2015

Dneska na Mladém podnikateli vyšlo první video, které jsem nenatáčel ve studiu, ale v terénu. Zajel jsem za Vojtou Kotousem domů, nastavil kamery a pustil se do natáčení nového rozhovoru.

Jsem velmi napnutý, jaké na video uslyším ohlasy. Bylo to poprvé, co jsem nenatáčel ve vlastním prostředí, navíc jsem poprvé natáčel zcela sám – neměl jsem nikoho za kamerou, nikdo mi nepomáhal se světlem, nastavením kamer, správných úhlů apod.

Když jsem video poslal profesionálnímu kameramanovi, hned mi napsal spoustu připomínek. Natáčel jsem proti oknu, na záznamu byl vidět kousek stojanu se světlem a našel spoustu dalších chyb.

Jiří Rostecký

Takhle mě Vojta zvěčnil těsně před natáčením. Jo a ta televize je dole prý proto, že ta polička je nějaká labilní…

Bylo to pro mě ale velké dobrodružství. Chtěl jsem si to vyzkoušet, protože bych vám rád ukázal i prostředí, ve kterém se skutečně podniká. Ne jen naše studio. Zkrátka bych vám kromě zvuku chtěl i něco ukázat – to, kde podnikatelé pracují, to, kde se dějí velké věci, to, jak to vypadá v českých firmách a kancelářích.

Od natáčení s Vojtou jsem vytvořil spoustu dalších rozhovorů. Natáčel jsem třeba na pražské centrále DámeJídlo.cz, takže uvidíte jejich zákaznickou podporu, kanceláře marketingové a IT oddělení apod. Dál jsem v Praze a v Ostravě natáčel v e-shopech, které tak ukáží svoje prodejny a sklady. Těšit se ale můžete i na IT firmu, v jejímž videu se se mnou přenesete do prostředí plného programátorů a hlavně velkých vizí. 🙂

Jakub Čižmař

V Ostravě jsem natáčel například s Kubou Čižmařem o e-mailingu, a to na půdě VŠB.

Nejsem profesionální kameraman a dělám chyby – špatné světlo, úhly apod. Mám trochu strach z toho, co na to řeknete, ale zase si myslím, že to stojí za vyzkoušení, protože se tak se mnou můžete podívat na zajímavá místa.

Mám v plánu mnoho dalších rozhovorů a experimentuji i s Periscope. Tak mi schválně napište, co na to říkáte, na co si mám dát příště pozor a zda to podle vás byl špatný nápad. Díky!

9. 12. 2015

Komentáře čtenářů:

Co na můj článek říkáte vy?