Jiří Rostecký

MladýPodnikatel.cz už není one man show

23. 4. 2018

Byl duben 2016 a já se chystal otočit moje podnikání naruby. Zavřel jsem firmu, kterou jsem založil hned po maturitě a chtěl se naplno vrhnout do budování Mladého podnikatele, natáčení videorozhovorů a inspirování lidí napříč celým Českem a Slovenskem.

Hodně mých známých mě odrazovalo. Vždyť na českém internetu nebyl nikdo, kdo by natáčel videorozhovory a podcasty o podnikání a marketingu a dokázal se tím uživit. Navíc byl Mladý podnikatel hodně malý projekt a nebylo pravděpodobné, že dokáže vyrůst.

Stejně tak mě odrazovali proto, že nedokáži přivést zajímavé hosty a budu natáčet maximálně s lidmi z okruhu mých přátel a známých.

Mladý podnikatel tehdy vydělával sotva pár jednotek tisíc měsíčně. Měl velmi slabou značku a pravděpodobnost, že se naplní všechna ta varování, proč bych do něj neměl vkládat svoji budoucnost, byla obrovská.

Jenomže vy si můžete vybrat. Můžete vidět problémy, nebo příležitosti. Já zvolil to druhé.

Za ty 2 roky se událo mnohé. Mladý podnikatel se stal se svými necelými 300 epizodami bezkonkurenčně největším českým podcastem o podnikání a marketingu. Jeho studio navštívila řada zajímavých osobností – od malých živnostníků po byznysmeny ze žebříčku nejbohatších Čechů; populární čeští novináři, reklamní a marketingoví experti a další osobnosti z mnoha oborů.

Přišly již už tři stovky. Tohle je několik z nich. Hosté z videorozhovorů MladýPodnikatel.cz.

Inspiruje desítky tisíc lidí z Česka i Slovenska, pomáhá jim s rozjezdy jejich podnikání, rozvojem jejich firem či jen s kariérou a osobním růstem.

Teď je čas udělat další krok. Posunout se dál.

Ty 2 roky nepřinesly jen nové hosty a fanoušky, ale i spoustu příležitostí. Ačkoliv jsem dosud zvládal Mladého podnikatele dělat úplně sám, i když už jsem delší dobu měl prostředky na někoho dalšího, začalo mi docházet, že tím posunem dál může být první posila. Člověk na HPP, který mi pomůže vytvářet té inspirace pro fanoušky ještě více než doposud.

Začal jsem tedy hledat. Udělalo mi velkou radost, že se z Mladého podnikatele stal brand, díky němuž jsem si nakonec mohl vybírat.

A vybral jsem si Šárku Prchalovou.

Šárka je kombinací vlastností, dovedností a zkušeností, které mě mohou skvěle doplnit a které mohou do mé tvorby vnést nový pohled. Byla velmi významnou osobou za populární konferencí Eshopista pořádanou ACOMWARE, pracovala jako marketingová specialistka, pravidelně dojednávala nová obchodní partnerství a získala praktické zkušenosti, které budu moci zužitkovat nejen v rámci tvorby nového obsahu, ale i rozvoje Mladého podnikatele jako takového a mých dalších aktivit.

Vím, že mě tady čte spousta podnikatelů. Asi vám nemusím popisovat ten pocit nadšení, očekávání a radosti kombinovaný s pocitem strachu, nejistoty a pokory před něčím úplně novým. Zaměstnat člověka je velká zodpovědnost a velká výzva. Taky to nemusí vyjít. Ale já nikdy nedělal nic pravděpodobného a věřím tomu, že se Šárkou dokážeme velké věci a že už brzy uvidíte první výsledky naší společné práce.

Díky moc za podporu všem, co mě za ty roky sledují a co mi fandí. Velké díky patří i těm, bez kterých by to nešlo – partnerům Mladého podnikatele. Zejména Tomášovi Fialovi ze Stable.cz, Marcelovi Martínkovi z počítače24.cz, Mírovi Uďanovi ze Shoptet.cz, Jirkovi Vicherkovi z Fenek^^, Ondrovi Prokopovi z Fresh Services, Jardovi Vidimovi z eVisions.cz, Ondrovi Preussovi z DostupnýAdvokát.cz, Jindrovi Jírovi z ACOMWARE a desítkám dalších partnerů. Díky i Radkovi Majerovi, Katce Wich, Michalovi Fintovi a dalším mým přátelům, mentorům, poradcům a dalším lidem, na které se vždycky mohu obrátit a bez kterých bych nebyl tam, kde jsem.

Držte mi… teda… NÁM palce.

PS: Nejvíc mě štve, že už letos nebudu v Křišťálové Lupě ve One (wo)man show!

23. 4. 2018

Komentáře čtenářů:

Co na můj článek říkáte vy?