Jiří Rostecký

MladýPodnikatel.cz

On-line magazín MladýPodnikatel.cz se zaměřuje na lidi, kteří jsou vysoce aktivní na internetu. Sledují ho internetoví podnikatelé, manažeři, marketéři, tvůrci webových projektů, zakladatelé startupů, freelanceři, ale třeba i studenti a začínající podnikatelé.

Magazín tvořím sám. Založil jsem ho v roce 2012 s cílem se vzdělávat ve tvorbě webových stránek, on-line marketingu a podnikání. V roce 2015 jsem na něj natočil svůj první videorozhovor a od roku 2016 se tvorbě nového obsahu věnuji naplno.

Popularitu v on-line komunitě si MladýPodnikatel.cz získal především díky rozhovorům. Ty jsem nejdříve vydával v textové podobě. Po přechodu na video (a s ním i podcast) návštěvnost i popularita webu razantně vzrostla a já věděl, že už projekt nemohu považovat jen za „vedlejšák“, ale musím se mu věnovat ze všech sil.

V roce 2016 se povedlo umístit ve dvou kategoriích soutěže Křišťálová Lupa – na 3. místě v kategorii Obsahová inspirace volené odbornou porotou a na 5. místě ve veřejností volené kategorii One (wo)man show. Magazín také zaujal média – napsal o něm např. časopis Marketing & Media. Rozhovory do svého výběru doporučených podcastů zařadil také český Forbes.

Natáčení videorozhovorů

Průběžně pracuji na desítkách rozhovorů. Hledám zajímavé hosty, vymýšlím nová témata, domlouvám koncepty rozhovorů a termíny natáčení a veškerou tvorbu si produkuji sám. Rozhovory natáčím v malém pražském studiu, kde týdně vytvořím několik videí. Na web přidávám nový rozhovor minimálně každé úterý a čtvrtek.

Takhle to vypadá u mě ve studiu. Co v něm najdete, zjistíte tady.

Některé rozhovory natáčím i v terénu. Spolupracuji s řadou oborových konferencí a na několika z nich pravidelně zpovídám zajímavé hosty.

Úžasné publikum

Mám obrovskou radost ze složení publika Mladého podnikatele. Sledují ho především lidé se zápalem pro věc – tvoří vlastní projekty, budují svoje podnikání, pomáhají jiným lidem plnit jejich cíle, pracují v marketingu, podporují svoje klienty v osobním rozvoji, zaměstnávají lidi a vytváří nové hodnoty.

Vývoj sledovanosti mých videí od prvního dílu do konce ledna 2017.

Chodí mi desítky e-mailů a různých zpráv od lidí, kteří třeba začínají podnikat, hledají do firmy nové kolegy, zkouší něco nového v marketingu nebo prostě posouvají sebe, svou firmu a lidi v ní dopředu.

Rozhovory s mými hosty pravidelně kolují napříč komunitou on-line podnikatelů a marketérů. Vím, že je poslouchají TOP podnikatelé a manažeři, ale i naprostí začátečníci. Těší mě, že mohu být součástí takové komunity lidí a že se můžeme inspirovat navzájem.

Magazín jako podnikání

Tvorba rozhovorů a především inspirování desítek tisíc lidí každý měsíc mě velmi baví. Pro to, abych se tomu mohl věnovat naplno, musí magazín vydělávat i peníze. Ty získává především od svých inzerentů, kteří na něj vkládají svoje bannerové, textové i video reklamní formáty. Ctím zásadu, že veškerá inzerce je viditelně označená a oddělena od přirozeného obsahu.

Dalším zdrojem příjmu jsou služby magazínu. Klientům pomáhám s tvorbou jejich magazínů, produkcí videoobsahu a pro některé videorozhovory dokonce sám moderuji nebo zajišťuji jejich produkci.

Snažím se o to, aby veškerá moje komerční činnost byla atraktivní i pro publikum MladýPodnikatel.cz. Proto se s inzerenty pokouším tvořit obsah, který bude pro uživatele zajímavý, přínosný a inspirativní. Do budoucna bych k sobě rád připojil další parťáky, kteří mi pomohou vytvořit více obsahu a rozdat více know-how a inspirace.

Dobrovory – rozhovor pro Dobro

Od února 2017 začínám se sérií rozhovorů s dobročinnými projekty, neziskovkami a charitami. Uvědomil jsem si, že jsem dosud svými rozhovory diváky učil především vydělávat více peněz, podporovat růst jejich projektů, dělat lépe marketing a pracovat na osobním rozvoji. Neučil jsem je ale pomáhat dobrým věcem. A proto jsem vytvořil Dobrovory – rozhovory o Dobru. Těmi chci lidem ukázat nejen, jak funguje svět, ve kterém peníze nevydělávají, ale pomáhají, ale také pomoci přímo dobročinným projektům získat více know-how od hostů, kteří dělají něco podobného.

Co vracím zpět komunitě?

Protože se v mých rozhovorech hosté dělí o svoje know-how a tvrdě nabyté zkušenosti, cítím povinnost něco podobného udělat i sám. Každý měsíc proto bloguji. Na tomto webu najdete články o tvorbě Mladného podnikatele a především měsíční reporty, jak web roste, co nového se chystá, co se mi nedaří a na co se můžete těšit.

Přečtěte si o mně – kdo jsem, co dělám a co mám za sebou.

Kde najdete moji tvorbu?