Jiří Rostecký

Koupil jsem si tablet, který mi má usnadnit život a pomoci s podnikáním i se studiem

29. 12. 2012

Přátele na Facebooku jsem posledních pár dní zásoboval notnou dávkou informací o příběhu zvaném „Jirka kupuje Nexuse sedmičku“. Příběh to byl opravdu zdařilý, napínavý a na jeho závěru nechyběl ani happyend. V tomto článku bych chtěl pár informací předat i čtenářům blogu a sdělit jim, co pro mne tablet představuje a co jím chci docílit.

Nákup tabletu aneb Z obchodu do obchodu

Jednoho krásného dne jsem se, plně rozhodnut koupit si tablet, vydal do obchodu. Zašel jsem do prodejny Okay, kde byl vystaven Asus Google Nexus 7 za nějakých šest tisíc. Koupil jsem jej, přičemž jsem po příchodu domů opět začal pochybovat o své mentální vyspělosti, neboť mi došlo, že je mi tablet k ničemu, pokud nepodporuje 3G. Druhý den jsem tedy běžel zpátky, tablet vrátil, a jelikož s 3G Okay neprodávalo, vydal jsem se domů a na internetu si na stránkách CZC.cz našel tablet stejné značky, ale už s 3G.

Nexus 7 3G doposud nepodporoval, což byla jedna z jeho největších chyb. Pro mne je důležité, abych mohl být připojen všude, a to bez závislosti na WiFi. Existuje řada možností, jak to řešit, ale 3G je tou nejlepší. Do Česka byl Nexus s novou výbavou dodán před pár dny, proto jsem se nedivil informaci na stránkách CZC.cz, že nelze upřesnit termín dodání. Po několika dnech čekání mne to ale už přestalo bavit a začal jsem hledat dál. Na stránkách Asus.as se mi povedlo zjistit, že je tablet již skladem a jsou schopni mi jej dodat do dvou pracovních dnů.

Stornoval jsem objednávku u CZC.cz (přičemž prostě nedokážu pochopit, proč obchody prodávají něco, co nemají a ani nejsou schopni říci, kdy to mít budou – ještě dnes ho nemají a neví, kdy dojde) a objednal u Asusu. Druhý den mi volali, že pokud si pár korun připlatíme, dodají nám to expresně do druhého dne. Pokud ne, budeme muset počkat na Českou poštu až po Novém roce. Souhlasili jsme a druhý den před polednem byl tablet doma. To je přístup!

Proč si tablet kupuji a proč z něj dělám notebook?

Nákup to byl zajímavý, chaotický, ale zábavný. Mohl jsem si za to sám, měl jsem to koupit rovnou od oficiálního dodavatele. Vyšlo mě to celkem na necelých 9000 Kč i s cestovným, přičemž si ještě dokupuji příslušenství. Vybírám si i externí klávesnici, která by nejlépe byla součástí celého pouzdra. Na Webtrhu jsem se setkal s nepochopením, proč z toho dělám notebook. Když pominu, že jsem se na názor jiných neptal (ale ono se tam často víc kecá než radí), důvodů je více a jsou totožné s tím, proč si vůbec tabletu kupuji.

Chci být více mobilní

Moji lidé komunikují s našimi klienty de facto 24 hodin denně. Bohužel ne všechno dokáží vyřešit beze mne a navíc i já mám osobní korespondenci, kterou si musím vyřešit sám. Chodím do školy, takže na otázku, kdy si dopřávám pracovní volno, odpovídám, že vždy od osmi do dvou. Zvládal jsem akutní věci řešit na mobilu, ale i když je Samsung Galasy SII vcelku velký a komfortní mobil, tak se na něm moc dobře pracovat nedá. Tablet otevřu, vyřeším vše potřebné a jdu. Klávesnice to ještě usnadní.

Mimochodem, mám doma i Acer Aspire S3, který je, coby jeden z prvních ultrabooků, velmi lehký, tenký a relativně malý. Kupoval jsem jej cirka před rokem za něco přes 20.000 Kč, cena se dodnes skoro nezměnila. O mnoho levnější tablet perfektně řeší celý můj problém, navíc jej mohu používat i „jako notebook s klávesnicí“, tak i „jako tablet bez klávesnice“. Vždy si mohu vybrat, jak na něm zrovna chci pracovat a co pro mne bude rychlejší a snadnější.

Chci mít svá data u sebe

Propojení s cloudem, napojení kalendáře, poznámky, dokumenty a další. Když potřebuji, podívám se, co všechno mě ještě čeká a nemine. Co musím zařídit, co zrovna děláme a komu se mám ozvat. Nemohu na nic zapomenout. V závislosti na to se začínám sžívat s novým systémem – vše si píši. I ty největší blbosti, které ještě nejsou dořešené, si píši.

Chci být v kontaktu

Skype, Facebook chat, Twitter a samozřejmě email. Pro mne velmi důležité komunikační kanály, jež mohu užívat v průběhu celého dne. Zrovna testuji, jak z toho posílat i SMS. Přes browser to jde skvěle, ještě koukám po nějaké aplikaci.

Chci být u tužky a papíru

Znáte to, když vás hryzne myšlenka na článek a vy napíšete něco, co byste normálně ani nenapsali? Nejlepší články vznikají spontánně a nečekaně. Dostanu myšlenku, sednu a píšu. Okamžitě se mi to sdílí na Google Drive, kde s tím mohu pracovat. Když to bude na magazín, hned to posílám na korekturu a než dojdu domů, mám článek připraven k publikaci.

Chci se učit

Jedna z nejdůležitějších vizí, jakých chci s tabletem dosáhnout. Včera jsem od desíti večer do půlnoci hledal aplikace a dokumenty, které by mi pomohly. Čeká mě maturita, takže jsem hledal různé dokumenty o rozboru uměleckého a neuměleckého textu. Hlavně jsem ale hledal aplikace a ebooky o angličtině. Chci se v ní zdokonalit. Do nového roku mám předsevzetí se každý den minimálně hodinu věnovat sebevzdělávání, neboť škola mě prd naučí, tak se musím učit sám.

Chci více číst

Notebook si můžete vzít do postele a dát si ho na sebe, ale je to takové… těžké, nepohodlné. Dnes jsem prošel Google Reader, pročistil blogy a přidal nové. Unfollowoval jsem snad sto lidí na Twitteru. Vygooglil si několik volně dostupných ebooků, zazáložkoval zajímavé články. Vždy před spaním hodinka spojená s učením, no paráda…

tablet-1 tablet-2 tablet-3

Tablet je skvělým řešením, jak si zpříjemnit dny!

S podivem sleduji sám sebe. Od velkých mobilních telefonů jsme přešli k malým. Ty se zase začaly zvětšovat a mně dnes stačí sedmipalcový tablet. Přemýšlím, že už si nebudu kupovat drahé mobily. Mám dvě čísla, přičemž pro jedno používám naprosto primitivní Nokii C3, na které se fantasticky píší SMS. Je to mobil za pár korun, ale napíši na něm za minutu tolik, co na Samsungu Galaxy S II tak za pět minut. A hlavně vydrží týden bez nabití.

Tablet mi určitě pomůže zefektivnit život. Budu jej využívat každý den, předně k urychlení komunikace, usnadnění práce a ke studiu. Jsem zvědav, jak se to projeví a mém životě a zdali to bude fungovat…

Máte i Vy tablet? Jaký? Jaké používáte aplikace? Rád se o tom s někým pobavím…

29. 12. 2012

Komentáře čtenářů:

Co na můj článek říkáte vy?