Jiří Rostecký

Kariéra

Moje kariéra není zrovna tradiční. Už na střední škole jsem začal podnikat. Po maturitě jsem založil první firmu, kterou jsem ale za několik let zavřel. Dnes buduji MladýPodnikatel.cz a stejnojmenný podcast. Dostal jsem spoustu nabídek na spolupráce či zaměstnání a měl jsem možnost nahlédnout do stovek malých i velkých firem. V těchto článcích s vámi sdílím vše, co jsem se za svou kariéru naučil, co mi pomohlo získat opravdu výjimečné příležitosti a jak se k nim můžete dostat i vy.

Co spojuje ty neúspěšné?

8. 11. 2021 2 minuty čtení

Říkám jim Šedé eminence. Byznysmeni, se kterými jsem nikdy nemluvil před kamerou, ale mimo ni jsme si toho řekli možná až příliš.

Přečíst článek

Schopnosti, které jsou skutečně důležité

20. 4. 2021 2 minuty čtení

Naše společnost už dávno nerozvíjí svou duchovní stránku tak, jak tomu bylo kdysi. Přestali jsme věřit v úplně všechno – v Ducha, Boha, přírodu, řád, Vesmír či cokoliv, co nám dává hlubší smysl.

Přečíst článek

Není, kam spěchat

19. 11. 2020 8 minut čtení

Pospícháš co nejrychleji založit rodinu, kariéru a obcestovat svět? Pak je tento článek pro tebe. Povím ti, jak jsem spěchal já a co jsem se při svém závodě naučil.

Přečíst článek

Přestaňte kecat a začněte něco dělat

7. 8. 2019 1 minuta čtení

Pomáhám několika začínajícím firmám a jednotlivcům, kteří rozjíždí kariéru. Jsem z toho někdy docela smutný. Přijde mi, že ti lidé to často nemyslí vážně. Buď vedle své firmy budují ještě něco a nedělají nic pořádně, nebo furt hledají důvody, proč něco nejde, nebudou to dělat nebo co je špatně. Furt jenom mluví.

Přečíst článek

5 tipů, jak se naučit marketing

22. 7. 2019 7 minut čtení

V marketingu se pohybuji už přes 10 let. Pamatuji si, jak jsem tvořil svoje první webové stránky, získával na ně návštěvnost a propagoval jejich značku. Postupně jsem se mu věnoval stále víc a víc a vyzkoušel si jeho jednotlivé obory, až se stal zásadním pro to, co dneska dělám každý den. WebTop100 mě dokonce zařadilo […]

Přečíst článek

Jak se dostat do Forbes 30pod30?

14. 4. 2019 4 minuty čtení

Tak jsem byl v Bratislavě na konferenci českého Forbesu. Sešli se tam členové žebříčku 30pod30 z Česka a Slovenska, mezi které letos redakce zařadila i mě, takže jsem dostal pozvánku, tričko a tuhle krásnou cenu, kterou si stoprocentně někam vystavím.

Přečíst článek

Bát se je normální

22. 3. 2019 12 minut čtení

Koluje o mně jeden velký mýtus, kterému uvěřila řada lidí, ale který je velmi vzdálený pravdě. Myslí si, že se pohybuji především mezi začínajícími podnikateli, protože název MladýPodnikatel.cz tomu napovídá.

Přečíst článek

7 rad mé generaci do roku 2019

27. 12. 2018 13 minut čtení

Každý z nás píšeme několik příběhů. Já ten můj profesní začal psát už na základní škole. Právě tehdy jsem začal vytvářet webové stránky a vydělávat své první peníze. Na střední škole jsem už podnikal a hned po maturitě založil první firmu. Na vysokou jsem se rozhodl nejít a místo toho se naplno věnovat práci.

Přečíst článek

5 největších strachů (nejen) na začátku kariéry (4/5)

25. 6. 2018 6 minut čtení

Ačkoliv bude tento článek zaměřený především na maturitu, mohou si v něm najít své i ti, co ji mají už dávno za sebou. Na příkladu z mého podnikání jsem rozebral, jak se mi povedlo zvládnout strach z těžké zkoušky. Pokud jste nečetli první, druhý nebo třetí díl, můžete to napravit. Čtvrtý začíná právě teď:

Přečíst článek

5 největších strachů (nejen) na začátku kariéry (3/5)

18. 6. 2018 3 minuty čtení

Je tady třetí díl seriálu o tom, co nejčastěji trápí (nejen) studenty středních škol v souvislosti s jejich kariérou. První díl si můžete přečíst zde, druhý zase tady. A třetí je přímo před vámi:

Přečíst článek
<
1
2
3
>