Jiří Rostecký

Jen pro odvážné

12. 4. 2021

Nakonec je to všechno úplně jinak. Dříve jsem hltal jednu knihu za druhou, díval se na přednášky na YouTube a četl články na internetu. Myslel jsem si, že takhle se o lidech něco dozvím a pochopím, jak fungují a jak jim porozumět. A taky jsem si myslel, že tak pochopím sám sebe a co se ve mně odehrává.

Později mi došlo, že na to sám nestačím. Že internet je plný zkratek, neúplných nebo naprosto mylných návodů, polopravd a lží. A nic z toho se netýkalo toho, co jsem ve skutečnosti potřeboval vědět.

Svět se mění. Za poslední desítky let se výrazně změnila role žen a mužů ve společnosti. Ženy mnohem více zastávají mužské role a orientují se na výkon. Muži se zase více dostávají do rolí žen. Oba se s novým prostředím teprve učí vyrovnat a jsou plni stresu, strachu a napětí.

Technologie a sociální sítě nám vytvořily svět, ve kterém se hraje jen na laciný humor a ego. Srovnáváme se, soutěžíme a obhajujeme. Hrajeme hry, na kterých vůbec nezáleží, ve společnosti postavené na uznání iluzí a divadel.

Jsme tak zahlceni informace, až začínáme mít dojem, že něco víme. Přitom toho víme tak strašně málo.

A kromě mnoha dalšího je tu pandemie. Zdroj obrovského neštěstí, stresu a napětí, který trápí lidi napříč celou Zemí.

Jsem rád, že jsem právě v této době mohl podpořit kampaň s osvětou péče o duševní zdraví. V době, kdy je tak snadné vinit ze všeho druhé a tak těžké objevit skutečné zdroje našich trápení. V lepší dobu se to snad nemohlo stát.

Já na sobě pracuji. Chci být lepší partner, kamarád i kolega. Především chci být šťastnější a spokojenější sám se sebou. A tak už jen nečtu knihy a nekoukám na videa, ale chodím i na terapii. Posouvá mě to mílovými kroky. Směrem, o kterém jsem ani netušil.

Není to ostuda. Je to naopak projev velké síly a odvahy. Pokud už na sobě chceme pracovat, vyplatí se to dělat pořádně.

Jdi do toho taky. Díky Hedepy si snadno najdeš terapeuta a můžeš začít. Sám jsem ho tam našel a je to fakt super!

12. 4. 2021

Komentáře čtenářů:

Co na můj článek říkáte vy?