Jiří Rostecký

Jak vyřešit naše problémy?

5. 8. 2019

Jiří Rostecký

Jeden z nejužitečnějších „hacků“, které jsem se naučil, je mluvení o mých problémech. | Autor fotky: Jirka Chomát

Většinou máme tendenci sdílet jen to dobré. To nám pohladí ego a určitě tím zaujmeme, ostatní nám ale mohou tak maximálně zatleskat. Mně se mnohem více osvědčilo něco jiného – sdílet moje problémy.

Když mě něco trápí, mluvím o tom. Když jsem třeba hledal kvalitního lékaře, zmínil jsem svoje problémy na několika pracovních schůzkách a hle… Dostal jsem naprosto parádní tipy, které mi velmi pomohly.

Stejně tak to mám v práci. Když vidím v něčem problém, mluvím o tom s lidmi kolem mě, sdílím to na sociálních sítích a ptám se na rady. Díky tomu se mi dostává mnoha cenných informací a inspirace, ke které bych se jinak dostával mnohem déle. Pokud vůbec.

Funguje to i opačně. Pamatuji si na jeden e-shop, který se mi úplně mimo řečí zmínil o tom, že má problémy s místem ve skladu a že by s tím potřeboval pomoct. Hned jsem ho dokázal propojit s jiným e-shopem, který měl naopak místa mnoho a chtěl ho někomu poskytnout. Vznikla tak spolupráce, která pomohla dvěma firmám vyřešit problém (a té první dokonce vyrůst).

Takto jsem pomohl už mnoha lidem a firmám. Stejně, jako ostatní pomohli mně. Žijeme ve skvělé době, kdy jsme díky sociálním sítím propojeni navzájem. Využívejme toho a sdílejme nejen to, v čem jsme skvělí, ale i to, v čem strádáme. Třeba se stane kouzlo a objeví se někdo, kdo nám pomůže.

5. 8. 2019

Komentáře čtenářů:

Co na můj článek říkáte vy?