Jiří Rostecký

1 týden v kanceláři a 15 dní po restartu: Jak se mi zatím daří žít nový život?

15. 6. 2013

Prvního dne v červnu jsem publikoval článek o tom, že mi po dokončení střední školy a úspěšném odmaturování začíná vlastně skoro úplně nový život. Dnes je sobota a já od minulého pondělí pracuji z kanceláře, o níž jsem zde rovněž napsal článek a jejíž fotky jsem už vkládal na Facebook. Slíbil jsem, že postupně budu rekapitulovat moje nové návyky a to, jak se snažím už naplno podnikat.

Včera jsem naposledy navštívil školu, byl jsem si totiž pro maturitní vysvědčení, k němuž jsem dostal i ředitelskou pochvalu a stříbrný řetízek s logem školy jako odměnu za moji aktivitu, jíž jsem po čtyři roky vykonával (reprezentoval jsem školu, vedl školní časopis atd.), což mi popravdě udělalo obrovskou radost, protože asi každého z nás potěší, když někdo ocení naši dlouhodobou práci, leč to třeba nemusí být nikterak zásadní.

Po týdnu v kanceláři se cítím opravdu skvěle. Musím říci, že se investice opravdu vyplácí. Moje pracovní morálka se naprosto změnila, zvýšila se efektivita mé práce a věřím, že kolik udělám práce v kanceláři za jeden den, tolik bych ji doma neudělal za týden. Opravdu pracuji tvrdě, máme teď hodně klientů a přibylo nám neskutečně moc povinností, které nás ale baví, protože je produkuje něco, co jsme vlastně vybudovali. Za poslední dva týdny jsme rozšířili náš tým a zároveň získali tolik nových klientů, že často ani nestíháme. Mám za sebou i před sebou několik schůzek, pro což se kancelář rovněž osvědčila.

Brzy spustíme nový design iParťáka. Máme jej už hotový, ale já to nechci pustit z ruky do té doby, dokud to nebude geniální. Kromě technika na tom pracuji vlastně jen já. Chci si to udělat přesně podle svých potřeb a průběžně to pouze konzultuji s kolegy. Počítám, že do konce týdne to bude spuštěné, ale nechci nic slibovat, protože toho mám opravdu hodně.

Jak se daří mým návykům?

Dva týdny jsou už dostatek času k rekapitulování mých návyků, o nichž jsem psal v prvním článku. Pojďme je tedy rozebrat.

Vstávání

Sliboval jsem, že budu vstávat v sedm. Byl jsem naivní. V tuto chvíli se nedá stíhat ráno cvičit a poté pracovat. Proto vstávám dokonce v pět, někdy v šest. Naopak chodím docela brzy spát, kolem osmé už dadám. 🙂 Před spaním se odreagovávám četbou nebo hezkým filmem.

Denně se vzdělávat a zdokonalovat angličtinu

Na to teď bohužel čas není. Asi lze četbu před spaním považovat za vzdělávání, ale já to beru spíše jako odreagovávání. Nemám teď skoro ani čas na psaní článků pro MladýPodnikatel.cz, takže nestíhám moc věcí vedle, ale brzy to napravím. Času je dost.

Začít sportovat

To jsem začal. Kromě toho, že denně nachodím tak 10 kilometrů, každé ráno ještě cvičím. Je to pro mě změna, protože jsem při škole cvičit nechodil. Postupně si přidávám a natahuji čas, který si pro to vymezuji.

Začít zdravě jíst

To se mi zatím také daří! Přestal jsem skoro pít nezdravé nápoje, jako je kola a podobně. Dám si je maximálně tehdy, když jdu na oběd do restaurace a objednám si jednu skleničku. Dříve jsem je pil po litrech denně. A samozřejmě i zdravě jím, přestal jsem jíst bílé pečivo, naučil jsem se jíst hodně zeleniny a celkově bych řekl, že jím méně, ale neschází mi to.

Nevěnovat se jen práci

Toto pravidlo jsem si dal proto, abych se ze všeho nezbláznil. A doposud s ním nemám moc problém. Někdy mě sice někdo někam táhne a já nemohu, ale dělám si čas a chodím domů co nejdříve. Denně trávím tak hodinu dvě se svým psem atd.

Cestování a poznávání nových lidí

To se zatím daří jen na půl. Na příští týden mám naplánovány minimálně dvě schůzky s lidmi, kteří za mnou přijedou i přes celou republiku. Na srazy ale momentálně jezdit nestíhám, a když už bych si na něco rád čas udělal, vleze mi do toho nějaká rodinná povinnost nebo něco jiného. Jakmile vše pořádně nastartuji, začnu si na to samozřejmě dělat více času. Těším se na to.

Uvažování nad tím, co dnes budu dělat

A to jsem si asi plánovat neměl. Užívám si ten pocit, kdy ráno vstanu a mohu se rozhodnout, co dnes budu dělat. 🙂 Každý den, když odcházím z práce, si na papír sepisuji úkoly, co následující den musím udělat. Dost mi to pomáhá.

Snažím se vše si organizovat tak, abych měl na vše co nejvíce času. Někdy se to sice nedaří, ale nechci pracovat pod tlakem, když nemusím. Čekal jsem, že vše teď půjde dolů, když nás čekají horké měsíce, kdy lidé radši než u počítače sedí někde u řeky. Zatím tomu tak není, ba dokonce naopak. Máme toho teď opravdu hodně a skvěle se nám daří. Doufám, že to vydrží i v těch nejteplejších měsících, ale když ne, využiji je alespoň k dopilování těch návyků, na které teď nemám čas. 🙂 A rád bych se někdy v září či v říjnu zajel podívat do Paříže, je to můj sen a odkládám to už strašně dlouho.

15. 6. 2013

Komentáře čtenářů:

Co na můj článek říkáte vy?