Jiří Rostecký

Jak být inspirací pro ostatní?

17. 7. 2019

Autor fotky: Jirka Chomát

Před pár dny jsem se bavil s jednou studentkou. Chtěla psát blog, ale řekla mi, že si nepřijde inspirativní. Že není nic, co by mohla ostatním předat.

Vzal jsem ji ven. Zašli jsme do jedné kavárny, kde nás obsluhoval kluk v jejím věku. Na cedulce se jménem měl napsáno „školím se“. Řekl jsem jí, ať si ho prohlédne, a když jsme z kavárny odešli, zeptal jsem se jí: „Chceš být jako on? Pokud ne, co bys mu mohla předat, aby byl lepší?“

A najednou z ní začaly padat nápady, jak by ten kluk mohl přistupovat ke svému rozvoji, přemýšlet nad svou brigádou, sebevzdělávat se a dělat spoustu dalších věcí místo brigády zrovna v kavárně.

Jenomže mu to ještě nikdo neřekl. Nikdo mu neukázal cesty, kterých by mohl využít.

Možná byl v té kavárně šťastný. Pro naši situaci to bylo úplně jedno. Pomohl nám vymyslet témata, aby jedna studentka pomáhala dalším lidem. A třeba tím tak přispěl k úžasné změně, která se díky jejímu blogu stane v životě někoho dalšího.

Inspirací pro ostatní může být každý z nás. Každý má nějaký příběh, který může vyprávět. Všichni jsme si prošli těžkými chvílemi a můžeme ostatní inspirovat tím, jak to dopadlo.

Nemám rád, když se lidé sami podceňují. I vy můžete najít téma, kterým budete lidem pomáhat a budete je inspirovat.

Stačí se jít projít.

17. 7. 2019

Komentáře čtenářů:

Co na můj článek říkáte vy?