Jiří Rostecký

Hospodářské noviny napsaly o mladých podnikatelích a odhalily moje plány

26. 8. 2013

Když mne před pár dny telefonicky kontaktovala paní Zuzana Keményová z Hospodářských novin, udělala mi obrovskou radost. Každý den mi totiž z novin nevolají. 🙂 Poprosila mne o pomoc s jejím článkem o mladých podnikatelích, který se měl zaobírat změnou občanského zákoníku, jež umožňuje založení živnosti i před dovršením 18. roku života. Chtěla doporučit nějaké mladé motivované lidi pod 18 let, kteří změnu zákona uvítají a řekli by jí pár slov.

Okamžitě jsem začal přemýšlet, koho bych mohl doporučit. Přeci jen kolem sebe moc mladých lidí s podnikatelskými ambicemi nemám. A většině stejně už 18 bylo. Napadl mne ale David Petr, který si mne přidal na Facebooku, je mu 14 12 let a myslím si, že je velká podnikatelská naděje, i když zatím nemá nic rozjetého.

Paní Keményová však neskončila a brzy mi nabídla, zda bych i já v jejím článku nechtěl zodpovědět pár otázek. Souhlasil jsem a už jsem do Wordu kopíroval její otázky a sepisoval své odpovědi. Když se mi druhý den ozvala a řekla mi, že je moje odpovědi a „můj příběh“ velmi zaujaly a že na nich postaví celý článek, málem jsem vyskočil i se židlí metr vysoko. 🙂 Budu mít článek v Hospodářských novinách, které mají stovky tisíc čtenářů a jsou považovány za jeden z nejrespektovanějších ekonomických plátků!

Chtěla i mojí fotografii, dokonce mi nabídla služby jejich fotografa, bohužel bez jejího vlivu na fotografie nakonec nezbyl prostor, protože jej zaplnila inzerce. Aspoň jsem si ale pořídil konečně pořádné fotky. 🙂

Z článku mám obrovskou radost. Měl jsem obavy z toho, jak mám správně odpovědět, protože jsem to dělal poprvé. Nevím, proč na mne tištěné médium takových rozměrů, kde článek časem zapadne a nebude už nikým čten, působí zcela jinak než nějaké internetové médium, kde článek může být viditelný navěky. Když jsem ale hledal statistiky jejich čtenosti (našel jsem něco mezi 100.000 – 250.000 čtenářů – přesně nevím, prostě je to hodně), moje obavy se tak trochu potvrdily. Navíc mi bylo sděleno, že článek bude na titulce přílohy o byznyse.

Nejen ve Strakonicích, ale všude, kde mám někoho z rodiny, se samozřejmě prodej Hospodářských novin razantně zvýšil 🙂 a, i když vím, že je tam o mně jen pár zmínek, jsem za to moc rád a cením si tak velké příležitosti, která sice nic nezmění, ale alespoň udělá radost. 🙂

AKTUALIZACE 29. 8. 2013
Paní Keményová mi dala svolení publikovat PDF verze článku na svých stránkách i pro ty, co si Hospodářské noviny nestačili koupit.

Článek 1 ke stažení zde
Článek 2 ke stažení zde

Moje plány vyšly na povrch!

Už nějaký ten pátek pracuji na něčem novém, na velké změně v mém podnikání. Roční existence portfolia služeb iParťák.cz dala jasně najevo, že to asi děláme dobře, protože jsme si získali desítky klientů po celé České republice. Dost mě to překvapilo, protože jsem s něčím takovým doposud neměl žádné zkušenosti a musím se ještě hodně věcem učit. Přesto jsem ale rozhodl celý projekt zastřešit obchodní společností, do které jsem přizval i mého kolegu Adama Pýchu.

Ten se k projektu přidal původně jako textař, následně jako vedoucí klientské podpory. Stal se doslova mou pravou rukou a začali jsme tvořit skvělý tým. On řešil klienty a naše lidi a já se věnoval vývoji, marketingu a dalším věcem, které už tak jsou full-time jobem. Nabídl jsem mu 30% podíl ve společnosti, protože věřím, že pro ni bude obrovským přínosem a byl bych moc vděčný, kdybych na to všechno nebyl sám. Už teď připravujeme skvělé projekty, pronajímáme nové kanceláře, nakoupil jsem domény za desítky tisíc, s právníky jsme už skoro vše vyřešili a teď čekáme jen na zápis do obchodního rejstříku, který by snad měl být už tento týden.

Článek v Hospodářských novinách, který tak byl prvním, kdo o vzniku iParťák s.r.o. informoval, mě velmi motivoval a moc potěšil. Těším se na to, co všechno vybudujeme a jak nás budou hodnotit naši klienti. Září bude přelomovým měsícem, kdy přijde pravděpodobně nejvíce změn. Už teď toho máme rozděláno strašně moc a vy se máte určitě na co těšit, o všem budu informovat. 🙂

Pokud máte přístup do placeného rozhraní Hospodářských novin, článek najdete zde. Pokud ne, zajděte určitě do trafiky, nalistujte stranu 13 a 22 a napište mi sem váš názor.

26. 8. 2013

Komentáře čtenářů:

Co na můj článek říkáte vy?