Jiří Rostecký

Hledáme programátory a kodéry jako externí posily do iParťáka

30. 11. 2014

V iParťákovi začínáme solidně nestíhat a potřebujeme rozšířit naše řady, a proto hledáme především externí PHP programátory a kodéry, a to na občasnou spolupráci na základě živnostenského oprávnění. Celou firmu stavíme tak, aby byla co nejvíce benevolentní ve svých podmínkách, které si nárokuje na každého, kdo pro ni pracuje.

Tak například:

 • Programátoři si mohou libovolně vybrat, zda a jakou práci od nás přijmou. Nejsou povinni přijmout žádnou z nich.
 • Programátoři nepracují za 50 Kč/hodina, vždy si sami určují cenu za konkrétní práci. My jim ji nemůžeme diktovat, pouze můžeme nesouhlasit a navrhnout jinou.
 • Programátoři si určují nejen cenu, ale i dobu, za kterou práci odvedou. Ani to jim nemůžeme diktovat. Pokud je klient rozpočtem nebo termínem dodání omezen, programátora o tom informujeme, ale není povinen to přijmout.
 • Programátory se ve vhodných případech snažíme spojovat přímo s klienty, zejména u složitějších projektů to mnohdy všem stranám velmi usnadní práci.
 • Programátory propojujeme navzájem, aby sdíleli své znalosti, vyměnili si své zkušenosti a pomáhali si. Standardně spojujeme programátory i například s grafiky a s dalšími.

Programátory dělíme podle jejich zkušeností a specializace. Klient tak vždy dostane to nejlepší a programátorům tím umožňujeme dělat to, v čem jsou dobří. Každá zakázka je podložena technickou dokumentací, která do puntíku shrnuje celý rozsah prací, díky čemuž programátor dokáže lépe určit cenu a termíny dodání. Především se ale vyhne neplaceným vícepracem.

My naopak požadujeme následující:

 • Rychlou komunikaci. Garantujeme ji i klientům, a proto je pro nás základním stavebním kamenem spolupráce s jakýmkoliv programátorem.
 • Živnostenské oprávnění. Spolupráce je dále podepřena rámcovou smlouvou o dílo, která určuje práva a povinnosti obou stran.
 • Férové jednání. Doposud nikdy jsme neuplatnili žádnou sankci, která vyplývala z porušení podmínek ve smlouvě (např. když programátor porušil deadline) a ani to dělat nechceme. Potřebujeme ale férové a týmové jednání, otevřenost a důvěru.

Výhodou je následující:

 • Možnost občas zajet do Prahy.
 • Znalost alespoň některého z CMS WordPress, Drupal, Joomla!, PrestaShop, OpenCart a phpBB3.
 • Znalost Nette.

iParťák klientům pomáhá tvořit webové stránky od nuly. Kromě grafického návrhu a naprogramování stránek jim pomáháme i s obsahem. V tuto chvíli spolupracujeme s desítkami textařů, korektorů, překladatelů, grafiků a programátorů, s nimiž jsme za poslední rok odbavili více jak 1000 poptávek. Máme skvělá doporučení a každý den se snažíme získávat nová. Teď se můžete připojit k nám, pište na rostecky@ipartak.cz. 🙂

30. 11. 2014

Komentáře čtenářů:

Co na můj článek říkáte vy?