Jiří Rostecký

Franchise Club: Největší chyby v podnikání

17. 2. 2020

Minulý týden jsem měl tu čest vystoupit v panelové diskuzi Franchise Clubu, který organizuje Jaroslav Tamchyna. Tématem byly naše největší neúspěchy v podnikání. Hodně jsem přemýšlel a uvědomil si, že mojí největší chybou bylo, že jsem se v minulosti nezamýšlel nad tím, zda dělám to, co skutečně chci.

Moji první firmu jsem založil ještě na škole. Tvořili jsme weby a docela se nám dařilo. Rychle mě to dokázalo uživit a získali jsme i kvalitní reference. Jenomže mně až časem došlo, že to dělám pouze pro peníze. Každý den jsem řešil jenom faktury, obraty, příjmy a náklady a vůbec si to neužíval.

Fungovalo to dlouho, ale postupem času jsem se z toho sesypal. Psychicky i fyzicky. Nechtěl jsem v tom pokračovat. Tehdy jsem se rozhodl celou firmu zavřít a naplno se pustit do toho, co jsem miloval.

Inspirování a vzdělávání lidí prostřednictvím MladýPodnikatel.cz.

Byl jsem zase na dně, od kterého jsem se musel odrazit. Ale dnes, po několika letech, toho nelituji.

O přestávce za mnou přišlo několik lidí a říkali mi, že si prochází něčím podobným. Také je jejich práce nebaví a nechtějí v ní pokračovat. Člověku se v takové situaci strašně těžko radí, ale jednu věc jsem chtěl, aby si zapamatovali.

Že nikdy nesmí přestat věřit ve změnu.

Díky Franchise Clubu za možnost tohle sdílet.

Autor fotky: Franchise Club

17. 2. 2020

Komentáře čtenářů:

Co na můj článek říkáte vy?