Jiří Rostecký

Nová rubrika na Mladém podnikateli. A týká se i vás

22. 6. 2016

V následujících týdnech představím minimálně 2 nové rubriky, které bych rád naplnil obsahem, který si zamilujete. V tomto článku vám představím první. A možná se vás týká daleko víc, než si myslíte.

Žiju v iluzi. Iluzi, která mě nutí poměřovat kvalitu obsahu a rozvoj webu pouze optikou omezené skupiny lidí. Snažím se obsah připravovat tak, aby s ním byli spokojení i skuteční profesionálové v marketingu, zkušení provozovatelé e-shopů a zakladatelé velkých projektů.

Spoustu z nich znáte. Buď jsou jejich jména či jména jejich projektů v oboru populární, nebo jsem s nimi už dávno vytvořil rozhovor, protože mají, co říct. Jenomže oni jsou jen špičkou ledovce. To všechno, co se děje na sociálních sítích, to všechno, co vidíme kolem nás, je jen malinká část obrovského celku. A právě to bych chtěl touto rubrikou změnit.

Chtěl bych ukázat příběhy a know-how nejenom těch známých, ale i těch, které nezná vůbec nikdo. Chtěl bych dát prostor čtenářům, divákům i posluchačům Mladého podnikatele a umožnit jim inspirovat desítky tisíc lidí měsíčně. A chtěl bych odkrýt příběhy, které bychom jinak neslyšeli.

Příkladem může být Vladimír Klaus. Napsal mi před pár týdny:

Dobrý den pane Rostecký,

rád bych Vám krátce poděkoval za skvělou inspiraci v podobě článků a videí. Je to velmi poučné, zábavné, nabité informacemi. U videí je dobře vidět Vaše perfektní příprava a vedení rozhovoru. Výsledek je pak samozřejmě nesrovnatelně lepší, než u jiných podobných projektů. Dělat rozhovory zkrátka nemůže úplně každý. 🙂

Držím Vám palce v podnikání i dalších aktivitách!

Jeho pochvala mi udělala ještě větší radost poté, co jsem mi prozradil, že podniká na volné noze 23 let. Už 23 let! Začal podnikat dřív, než jsem se já narodil. 🙂 A navíc na volné noze, když je dnes freelancing tak sexy téma, vznikají o něm nové články a volnonožců stále přibývá.

S Vladimírem jsme se dali do řeči a mě napadlo ho vyzpovídat i před kamerou. Všechny jeho zkušenosti, faily, know-how, rady a doporučení pro ostatní. To vše jsem chtěl předat těm, co třeba na volné noze začínají nebo na ní jsou sotva pár let a třeba se chtějí posunout dál.

Může si freelancer ušetřit na důchod? Nežije z měsíce na měsíc? Jak se člověku po 23 letech daří držet laťku s konkurencí, která je mnohdy o generaci mladší? A vyplatí se vůbec podnikat na volné noze?

To všechno byly první otázky, které mě napadaly při přípravě rozhovoru s člověkem, který si s sebou přinesl i papírový počítač. Učil se na něm programovat. A mluvil o době, kdy byla jenom jedna kniha o Photoshopu. A nebyl internet.

vladimir-klaus-video

Video už je na stránkách a je prvním rozhovorem s fanoušky Mladého podnikatele. Chci vybírat pouze ty, co web sledují pravidelně a co za sebou mají zajímavý příběh a mohou inspirovat ostatní. Dnes je to freelancer, mám tu ale i zakladatele e-shopů, různých produktů, služeb apod. Je neuvěřitelné sledovat, kdo všechno Mladého podnikatele sleduje a sbírá na něm inspiraci.

Kromě matadorů v podnikání bych rád ukázal i ty na druhé straně – začátečníky. Lidi, kteří mají svoje sny, svoje vize a začínají na nich pracovat. Lidi, co se třeba v něčem spálili nebo co prostě uvažují jinak než ostatní. Možná tak společně přijdeme na osobnosti, které sice nezná tolik lidí, od kterých se ale můžeme naučit podstatně více.

A to všechno proto, že Mladý podnikatel není jen o známých jménech. Je o všech, kterým dnes v něčem pomáhá a kteří z něj něco čerpají. I od nich se toho můžeme spoustu naučit. A já bych k tomu rád přispěl. Držte palce! 😉

Další rubriku představím již brzy.

Zdroj fotky: Fotolia.com | Autor: cristovao31

22. 6. 2016

Komentáře čtenářů:

Co na můj článek říkáte vy?