Jiří Rostecký

7 failů v mých videích, kterých jste si možná nevšimli

20. 7. 2016

Já asi miluju chyby! Nějak se mnou vnitřně rezonují, protože je (nevím proč!) dělám neustále. A občas při natáčení něco podělám. Pojďte se podívat na pár super failů, které se povedlo, ale třeba i nepovedlo zakrýt.

První je nutno říct, že si dnes veškerá videa natáčím sám. Při natáčení jsem s hostem v místnosti sám, nikdo nestojí za kamerou a nasleduje, zda se vše v pohodě nahrává nebo zda někde není nějaká chyba. Takže v pohodě můžu po natáčení zjistit, že mi celou dobu stály vlasy na hlavě a já si toho nevšiml. 😆

Nutí mě to po sobě vše několikrát zkontrolovat a snažit se chybám předejít. Těch činností, které ale musím před každým natáčením udělat, je poměrně hodně. Nestačí zapnout nahrávání. Musím správně nastavit světla, natočit kamery, zkontrolovat mikrofony a mnoho dalšího.

A někdy se to nepovede.

Kde se vzala, tu se vzala… myš!

Prosím, neptejte se mě, proč mezi mnou a Danielem Piterákem leží Magic Mouse. Nedělejte to. Neumím to totiž vysvětlit. 😀 Před natáčením jsem měl asi 30 minut čas, tak jsem řešil nějaké e-maily. Notebook jsem odnesl, myš na stole nechal a v tom všem jsem si jí nevšiml.

daniel-piterak-mys

Sledujte ale tu famózní krizovku, jak myš během jednoho záběru na hosta zvládnu přesunout na kraj stolu, kde není vidět. 😀

animace-pump

Světlo v troupě

Nejvíce věcí se vždy pokazilo, když jsem natáčel v terénu. Úplně nové prostředí, které neznám. Doplatil jsem na to třeba ve videu s Michalem Blahutem, kde můžete sledovat skvělý odraz stojanů se světlem. Fajn je, že vy i já můžeme společně kontrolovat, zda svítí. 🙂

michal-blahut-fail

Je to v troubě!

Světlo v záběru

Se světlem je stejně hraní (ano, původně jsem použil jiné slovo, leč velmi podobné)… Peru se s ním ze všeho nejvíc, a to i v novém studiu. Je to trochu červené, je to rozmazané, není to ostré, jsou tam stíny atd. Milion věcí, které musíte řešit.

Nejvíce mě to potrápilo při natáčení s Máriem, kde jsme museli natáčet proti světlu. Kvalita obrazu už potom mluví za své.

rozensky-fail

V zásadě stačí jenom nenatáčet proti světlu. 😉

Přesto je rozhovor jedním z nejsledovanějších, stejně jako ten s Honzou Pávem. Tam zase moje reflektory svítily bíle, žárovky nad stolem ale žlutě. Výsledek? Nic moc.

pav-fail

Říkám tomu „barbie video“.

Mimochodem, co byste řekli, že je to za tím banánem?  😉

Stojí ti kabel!

Ve videu s Danem se toho pokazilo víc. Trvalo mi několik minut, než jsem si všiml, že Danovi stojí kabel. 🙂 Nehledejte v tom dvojsmysl, fakt mu stál:

daniel-piterak-kabel

Situace se neustále zhoršovala, a tak jsem po zodpovězení jedné z otázek dal 10vteřinovou pauzu a kabel zlikvidoval.

Nikoho stejně nezajímá, co říkám já

Představte si, že vám na natáčení přijde výjimečný host. CEO Slevomatu. Vše připravujete 2 hodiny předem, testujete a chystáte se. Ona přijde a vy… si nezapnete mikrofon. Ve videu s Marií Chytilovou tak můžete slyšet, že můj zvuk je trochu potichu. Naštěstí zvuk z mikrofonu Marie docela dobře nahrál i mě.

Jak se to stalo? Jednoduše. Host i já máme na sobě nezávislá nahrávací zařízení. Jsou černá, takže je mám za rukou po pravé straně stolu. Skoro je nevidíte. Dříve jsem je tak blízko neměl, ale mohu na nich sledovat čas nahrávání a kontrolovat, zda je vše v pořádku.

novak-mikrofony

Můžu je dát pryč. Ale nikdo to neřeší. Navíc mi pomáhají sledovat čas a kontrolovat, že se zvuk nahrává.

Jenomže obě zařízení mají dlouhý kabel. Opravdu hodně dlouhý. Na videu byl vidět a já nevěděl, kam ho uklidit. Tak jsem je omotal kolem těla nahrávacího zařízení, čímž se problém vyřešil. Ničemu to nevadilo. Pouze tomu, že jsem si u sebe omylem zakryl světýlko REC a nevšiml si, že se nenahrávám.

pc-mys

Když to zjistíte… Samozřejmě až doma.

Dnes už to mám jinak.

Jak v roce 1995 reagovali uživatelé za změnu domén?

Mám docela dobrou úspěšnost, přesto občas položím dotaz, který dobrovolně cenzuruji. 😀 Třeba v rozhovoru s Martinem Peterkou jsem se s úplným klidem zeptal, jak v roce 1995 reagovali uživatelé na to, že se doména .cs změnila na .cz. Asi chápete, proč je to blbost…

peterka-fail

animace-palec

Mám skvělé otázky!

Celá část byla naprosto k ničemu, takže jsem ji vystřihl, protože zbytečně prodlužovala rozhovor. Přesto se s vámi o tenhle fail musím podělit, protože je to zatím moje nejblbější otázka při natáčení.

Uletěla…

Občas se povede ještě větší fail. Třeba, když si hrajete s tužkou a… ona vystřelí. Naštěstí se mi to stalo jen jednou. 😀

animace-facepalm

Ondřej byl skvělý. Mohl zareagovat třeba takto. Nebo ještě lépe – ten Alzák mezi námi mohl zareagovat takto!

A tak to je. Občas se stává, že udělám naprosto banální chybu. Třeba na stole nechám ležet myš a trvá mi 20 minut, než si jí všimnu. A to ji mám pod nosem! 😀 Těším se, až budu moct mít jednoho člověka, který bude stát za kamerami a kontrolovat, zda je všechno v pořádku. Do té doby pro vás připravím ještě pár failů navíc. 🙂

Chcete mě podpořit?

Pokud se vám moje práce i přes všechny tyhle faily líbí, můžete mě podpořit. Zkouším štěstí v Křišťálové Lupě v kategorii One (wo)man show. Hodit mi to tam můžete i vy. Díky!

Zdroj animací: reactiongifs.com

20. 7. 2016

Komentáře čtenářů:

Co na můj článek říkáte vy?