Jiří Rostecký

Co bych dnes řekl dětem?

24. 3. 2021

Pokud budu mít v životě štěstí, budu mít děti a budu jim moc vyprávět, co jsem dělal ve 28, tak jim řeknu tohle:

„Dělal jsem velký web, na kterém se vzdělávali podnikatelé a další lidé a který jim pomáhal růst a být šťastnější.

Bylo to hodně náročné. Fakt jsem se s tím nadřel, ale naučilo mě to spoustu věcí a poznal jsem lidi, kteří mi změnili život.

Dostal jsem i řadu ocenění, umístil se v různých žebříčcích, získal spoustu fanoušků a mnoho dalšího. Chci ale, abyste věděli jednu věc.

Všechno tohle vzniklo díky tomu, že jsem tvrdě dřel a obětoval tomu v jeden čas úplně všechno. A nakonec vzniklo něco, co ostatní ocenili.

Pak je tu ale ještě jedna věc. Je to film Sebepoznání, ve kterém jsem s řadou zajímavých osobností. Mluvíme tam o tom, jak žít vědomější život a jak najít cestu sám k sobě.

Jo, fakt… Ve 28. V době, kdy jsem byl teprve na začátku cesty, bojoval se spoustou démonů a to nejdůležitější teprve objevoval.

Ale o tomhle chci, abyste věděli něco jiného. Není to totiž ocenění toho, že jsem v práci dělal věci, které se líbily ostatním. Znamená to pro mě mnohem víc.

Připomíná mi to, že mě všechna těžká období v životě něco naučila a dala mi možnost pochopit, že život není jen o práci, uznání a úspěchu. Pomohla mi objevit, že pohled na život si tvoříme sami a že může být snadné propadnout egu, negativitě, skepsi, strachu, alkoholu a vidět ve všem jen to špatné.

Nebo v tom můžeme najít smysl. Ten film mi připomíná, že jsem ho snad našel. A i když mě čekala ještě dlouhá cesta, bylo tohle poznání největším úspěchem, jakého jsem v těch 28 mohl dosáhnout.

A jsem neskutečně šťastný, že jsem se o své zkušenosti mohl podělit s ostatními a být součástí něčeho, co i jim pomůže žít šťastnějším, vědomějším a vyrovnanějším životem.

A jo, už mlčím. Nudnej táta. Já vím. Ale bylo to hustý!

Film Sebepoznání si můžete přehrát zde.

Je to zadarmo. Vytvořil ho úžasný Tomáš Adam a předal v něm životní zkušenosti mnoha zajímavých lidí, které vás mohou inspirovat a třeba přivést i k něčemu důležitému. ?

Tak na úspěchy, pády a hezkou podívanou! ?

24. 3. 2021

Komentáře čtenářů:

Co na můj článek říkáte vy?