Jiří Rostecký

Charita

Jen pro odvážné

12. 4. 2021 1 minuta čtení

Nakonec je to všechno úplně jinak. Dříve jsem hltal jednu knihu za druhou, díval se na přednášky na YouTube a četl články na internetu. Myslel jsem si, že takhle se o lidech něco dozvím a pochopím, jak fungují a jak jim porozumět. A taky jsem si myslel, že tak pochopím sám sebe a co se […]

Přečíst článek

Takhle se jmenuji bez slov

15. 4. 2019 1 minuta čtení

Říká se, že slova občas nestačí. Někdy je ale vůbec nepotřebujete. Když jsem otevřel e-mail, čekalo tam na mě jedno video. A v něm jsme se dozvěděl, jak se jmenuji bez slov. Najdete to v čase 0:30:

Přečíst článek

S Martinem Veselovským pro studenty. Proběhlo další setkání ČTK

30. 3. 2019 2 minuty čtení

Těsně před začátkem akce za mnou přišel jeden ze studentů a výrazně zvýšil mou hladinu adrenalinu. Druhé setkání projektu Studenti versus, který pořádám společně s ČTK, jsme připravili pro přibližně 50 studentů.

Přečíst článek

10 věcí, které se mohou neziskovky naučit od firem

30. 3. 2019 23 minut čtení

Tento článek jsem chtěl napsat už delší dobu. Je trochu delší, ale věřím, že si to mohu dovolit. Je totiž cílený především na zakladatele a další lidi z neziskovek, kteří (pokud to myslí vážně a pokud je můj názor zajímá) si na něj čas určitě najdou.

Přečíst článek

Návštěva kriminálky. S experty na marketing proti on-line sexuálnímu zneužívání

1. 3. 2019 3 minuty čtení

Včera jsme s Jardou Vidimem a Petrem Andrýskem udělali dobrý skutek, který snad pomůže mnoha mladým lidem po celé zemi.

Přečíst článek

Jeden den na Václaváku

16. 2. 2019 9 minut čtení

Pamatuji si na jeden hezký moment ze střední školy. Dostal jsem velkou pochvalu od paní ředitelky. Byla za to, jak jsem reprezentoval školu na jedné akci, kde měly různé další školy své stánky a představovaly se budoucím studentům.

Přečíst článek

VIDEO: Rozhovor pro SOCIDE o lepším světě, dobročinnosti i podnikání

22. 5. 2018 méně než minuta čtení

„Představ si svět, ve kterém bychom všichni dělali něco, co by pomáhalo ostatním, všichni bychom se věnovali dobročinným aktivitám, pomáhali bychom sdílet zkušenosti, znalosti a příběhy a pomáhali bychom ostatním růst. Takový svět by byl možná mnohem lepší než ten, ve kterém dneska žijeme.“

Přečíst článek

Jak pomáháme tím, že nic neděláme

7. 5. 2018 2 minuty čtení

Ten status si určitě pamatujete. Publikoval jsem ho na Facebooku před pár dny. Měl bezmála 400 lajků, což bylo na mém osobním profilu nejvíce, co jsem kdy získal. Týkal se Kazmy a toho, proč se mi nelíbí, co dělá.

Přečíst článek

Jak si stavíme schůdky do nebe

3. 5. 2018 1 minuta čtení

Petra Plemlová mi jednou řekla skvělou věc. Že si schůdek po schůdku staví schody do nebe. ☁️

Přečíst článek
<
1
2
3
>