Jiří Rostecký

Červen na MladýPodnikatel.cz: 11 rozhovorů a 2 tajné projekty

2. 7. 2016

Další měsíc je za námi. Já se už cca 5 měsíců naplno věnuji Mladému podnikateli a zrovna červen byl v mnoha ohledech výjimečný. Pojďte ho se mnou zrekapitulovat.

Ondřej Bělský z Alzy, Petr Andrýsek ze Socialsharks, freelancer Vladimír Klaus, Adam Švejda ze SPYobchodu, zakladatel Obsahové agentury Martin Brablec, Jakub Kůstka z Chytrého balíku, korálkový král Martin Stibor, Lukáš Havlásek ze Shopsysu, Pavel Pajkrt z H1.cz, Matez Jindra z Lovebrandu a bezpečnostní expert Michal Špaček.

S těmi všemi jsem tento měsíc natáčel. S většinou už rozhovor najdete na webu. Pamatuji si na doby, kdy jsem natáčel jedno video týdně. Jen za červen jsem jich natočil 11, a to ještě některá natáčení odpadla a na červenec jich mám naplánováno o několik víc.

Kdo nema tohle selfie z nataceni, jako by nebyl. ???? Diky za dlouhy rozhovor Jiří Rostecký a tesim se na vysledek na Mlady podnikatel.

Zveřejnil(a) Lukáš Havlásek dne 29. červen 2016

Mluvili jsme o všem. O úspěchu Alzy a o tom, že je jako startup. O budování agentury a životě s 200 korunami na měsíc. Velký úspěch zaznamenal i rozhovor o podnikání na volné po 21 letech nebo to, jak punkově řeší SEO a expanzi do zahraničí e-shop se špionážní technikou.

Jinými slovy – mluvili jsme o marketingu, e-shopech, podnikání i o životním stylu. To vše ve znamení mé snahy každý týden nabídnout něco zajímavého všem – e-shopařům, marketérům, byznysmenům, freelancerům, naprostým začátečníkům i všem dalším.

Dnes před kamerou někoho jiného. Moc díky Jiří Rostecký za pozvání a rozhovor, bylo to super. Brzy k nalezení na mladypodnikatel.cz

Zveřejnil(a) Petr Andrýsek dne 15. červen 2016

Bude toho ještě víc…

A když říkám všem, tak skutečně všem. I těm, co chtějí videa o aktuálních tématech a nemají čas poslouchat hodinové rozhovory. Experimentem byl rozhovor s Pavlem Pajkrtem, který jsme spáchali jako reakci na update Seznamu s názvem Jalapeňo 3.0. a sabotáž Googlu. Natáčeli jsme vpodvečer, druhý den bylo video na stránkách a v celé délce i na Facebooku.

Video mělo relativně málo zhlédnutí, protože je vysoce odborné (v porovnání třeba s videem o tom, jak budovat agenturu apod.), ale docela dobře se sdílelo, několik lidí jej zmínilo a myslím, že pozitivně přispělo k budování značky MP jakožto zdroje informací o online marketingu.

Podobná videa bych chtěl natáčet častěji. Aktuální, co nejkratší, rychle vypublikovaná. Taková, abyste měli důvod na MP chodit nejen pro inspiraci, ale i pro aktuální informace nebo pro komentáře o něčem, co je důležité.

… a bude to stále lepší

V červnu jsem hodně pracoval na vylepšování studia. Těší mě, že jsem se nesetkal s negativními reakcemi na to, že natáčíme s bílým pozadím. Nikdo to neřeší. 🙂 Zlepšil se obraz, který už není červený ani zelený, a objevil se problém se zvukem – je slyšet, jak dýcháme. 👿 Tak to odstraňuji manuálně a už řeším, aby se náš dech ideálně vůbec nenahrál.

V červnu se také investovalo – do klimatizace. Abychom se nepotili a aby se dalo natáčet i v těch vedrech, co nás brzy čekají. Nejde to tak rychle, jak bych si přál, takže teď strkám trubici pro vývod teplého vzduchu z okna a už jednám s majiteli domu o tom, že chci udělat díru v okně a trubici připevnit napevno. Těším se na to.

Pamatujete si to původní studio, kde jsem natáčetl první rozhovory? To, jak na pozadí byla plachta s logy mých projektů?…

Zveřejnil(a) Jiří Rostecký dne 28. červen 2016

Pokračuje Eshopista

Vedle vlastních rozhovorů jsem s kameramanem z iDnesu natáčel i vpodpalubí lodě na Vltavě. Konal se tam totiž Eshopista a já se ptal třeba Honzy Svobody na to, proč Spokojený pes jako druhý e-shop po Alze opustil Heuréku.

Další videa postupně vyjdou. Byl jsem docela zklamaný z prostředí, ve kterém jsem natáčel. Hučela nad námi klimatizace, v průběhu natáčení vypadl proud a vše bylo zbytečně komplikované. Snad to příště bude lepší.

Dělo se toho ještě víc

No a kromě spousty dalších věcí jsem konečně vykopl informaci o prodeji iParťáka. Před vydáním článku jsem říkal, že bude méně reakcí než po vydání prvního článku o tom, že s iParťákem končím. Měl jsem pravdu – přesto mi ale přišla spousta zpráv s gratulacemi, což mi udělalo velkou radost. Vedle toho se taky ozvalo několik nových klientů a vývojářů, kteří by chtěli s iParťákem spolupracovat.

A aby toho nebylo málo, Mladý podnikatel dělal radost. Velkou radost.

2 tajné projekty

V průběhu měsíce jsem začal pracovat na 2 tajných projektech, na které se můžete těšit. Součástí toho jednoho bude několik známých marketérů a online podnikatelů. O co půjde, vykopnu v průběhu července, a bude to masakrální! Příští týden mi kvůli tomu dokonce přijde fotograf. 🙄

Druhým projektem je videorozhovor. Projekt tomu říkám proto, že si vyžádá několikatýdenní přípravu a možná to bude první rozhovor v mém studiu, u kterého mi bude někdo asistovat. Na natáčení totiž kývl zakladatel jednoho z největších českých e-shopů a já chci, abyste si video, které spolu natočíme, pustili třikrát a ještě si k tomu psali poznámky. 🙂

Co teď řeším?

Aktuálně řeším několik menších problémů, se kterými mi můžete pomoct i vy:

  • Lidé dnes už nekomentují přímo na webu. Komentují na sociálních sítích + mi často sdělují komentáře soukromou cestou. Jak ale všechen obsah, který takto vznikne, soustředit na jednom místě, aby si z něj něco mohli odnést i ostatní?
  • Doposud jsem posílal newsletter s každým novým videem. Se stále rostoucím počtem nových e-mailů by se ale ze mě stal docela spammer, a proto přemýšlím, jak to udělat jinak. Chystám se otestovat týdenní rozesílku se souhrnem všech videí za uplynulý týden. Co vy na to?
  • Jaký obsah byste rádi viděli na sociálních sítích? Chci, aby to na nich žilo. Připomínám starší články a videa, vkládám fotky ze zákulisí + nově celá krátká videa a zajímavé části z delších rozhovorů. Co byste rádi viděli vy?

Pokud vás něco napadá, klidně napište. Budu moc rád. To je pro tento měsíc vše a držte palce do toho dalšího. Bude toho v něm ještě víc, podstatně víc!

2. 7. 2016

Komentáře čtenářů:

Co na můj článek říkáte vy?