Jiří Rostecký

4 roky s firmou, která změnila MladýPodnikatel.cz

5. 3. 2020

Tohle je 3 roky stará fotka.

Jsem na ní s Tomášem Fialou (uprostřed) a Lukášem Nesměrákem z webhostingové společnosti Stable.cz. Je to fotka z naprostých začátků MladýPodnikatel.cz tak, jak ho dnes znáte. Mám na ní o 25 kilo víc a vypadám úplně jinak než dnes. Sešli jsme se v Praze na Andělu a domlouvali jsme naši spolupráci.

Tomáš mne poprvé kontaktoval na konci března 2016. Bylo to v době, kdy jsem končil se svou první firmou a naplno se pouštěl do budování MladýPodnikatel.cz. O něm tehdy Pavel Ungr tweetnul, že je to nejlepší web o marketingu v Česku. Vycházelo na něm jedno video týdně a já neměl vlastní studio, takže jsem rozhovory natáčel v bytech, kancelářích a na skladech hostů. A v zasedačce Pavla a Martina Henycha z DESIGN DEV.

Tehdy jsem vůbec nevěděl, zda se MladýPodnikatel.cz rozjede. Nevydělával skoro nic a já se musel nějak uživit. Počítal jsem doslova každou korunu a šetřil jsem úplně na všem. V jednu chvíli to vypadalo i tak, že to nezvládnu a celý projekt bude muset skončit.

Dodnes nevím, proč se to stalo, ale zničehonic se mi začaly ozývat firmy, kterým se moje práce líbila a které ji chtěly podpořit. Mezi nimi byla i pro mne tehdy naprosto neznámá firma z Jablonce, která se jmenovala Stable.cz a kterou spoluvlastnil právě Tomáš Fiala.

Byl jsem nadšený. O to víc, když jsem se s Tomášem poprvé setkal osobně a zjistil jsem, kolik toho máme společného. Postupem času se náš vztah výrazně prohloubil a dokázali jsme spolu mluvit i o tématech, o kterých šéfové médií se svými inzerenty rozhodně nemluví. Dovolím si říct, že se z nás stali přátelé.

Snažím se vždy o to, aby firmy, které na MladýPodnikatel.cz inzerují, odpovídaly mým hodnotám. Cítím zodpovědnost za to, co prezentuji svým fanouškům a co jim nabízím. Na Stable.cz mě nejvíce zaujala jeho firemní kultura a nadšení, se kterou ji lidé v ní budují.

Historie firmy je spojena s investorskou skupinou MITON. Postupem času ji převzal Tomáš se svým kolegou Tadeášem Menglerem. Nevnímám je jako klasické podnikatele, ale jako srdcaře, které budování firmy prostě bavilo a kteří chtěli doručit co největší kvalitu hostingových služeb svým zákazníkům. Mnohokrát jsme v našich diskuzích narazili na něco, co nechtěli dělat nebo co bylo proti jejich přesvědčení o tom, jak by trh hostingů měl vypadat a co by měl nabízet zákazníkům.

Tomášův přístup velmi inspiroval i mě a nejen, že i díky němu dnes mohu dělat to, co dělám, inspirovat ročně stovky tisíc lidí a podporovat tak jejich profesní a osobní růst, ale současně i díky němu jsem takový, jaký jsem, a mám hodnoty, kterými se při tom všem řídím.

Po letech tvrdé a usilovné práce se Tomášovi s Tadeášem povedl velký úspěch. Svou firmu prodali společnosti IGNUM a vydávají se psát nové příběhy svých životů.

Tohle všechno jsem vám chtěl říct proto, že většina z vás vidí jen výsledek mojí práce. Už ale nevidí, kdo všechno za ní stojí. MladýPodnikatel.cz je dnes sice one-man-show, ale ve skutečnosti ta show funguje díky lidem, jako je Tomáš, Tadeáš, Lukáš a jako jsou firmy, jako je Stable.cz, které mě v mé tvorbě podporují, mají se mnou trpělivost a zdaleka v naší spolupráci nevidí jen klasickou inzerci, ale mnohem hlubší vztah a poslání, se kterým to děláme.

Byla to Tomášova firma, která mě podpořila na úplném začátku a díky které jsem mohl v budování MladýPodnikatel.cz pokračovat. Postupem času jsem mohl natáčet více rozhovorů, zvát více hostů a výsledkem je dnes největší český podcast a videocast o podnikání, marketingu a osobním rozvoji na českém internetu. Mohl jsem to všechno rozšířit i na off-line akce, kterými ročně projdou tisíce lidí a které mnozí opakovaně hodnotí jako nejlepší na trhu. Mohl jsem se věnovat neziskovkám (v čemž mě Tomáš rovněž několikrát podpořil) a mohl jsem tvořit něco, co prokazatelně pomáhá lidem plnit si své sny.

Stable.cz na MladýPodnikatel.cz inzeruje už 4 roky. A stále v tom pokračuje.

Z celého srdce Tomášovi a celému Stable.cz děkuji a gratuluji k obrovskému úspěchu. Až Tomáše někdy potkáte, můžete mu pogratulovat také. A pokud fandíte mojí práci, tak mu můžete poděkovat i za to, že vůbec vznikla.


Článek o prodeji firmy zde.

Koukněte na náš první rozhovor, co jsme s Tomášem natočili.

A na druhý o tom, jaký měli rok 2017.

5. 3. 2020

Komentáře čtenářů:

Co na můj článek říkáte vy?