Jiří Rostecký

Další rozhovor v médiích. Tentokrát v měsíčníku Obchod & Finance Mladé fronty!

25. 10. 2013

Trošku se bojím, že to bude vypadat jako placené nebo protekční. Ale není. Po Hospodářských novinách, AMSP ČR a nedávném rozhovoru na Objevit.cz o mně vyšel nový článek v říjnovém měsíčníku Obchod & Finance, který vydává Mladá Fronta a ve kterém jsem opět odpověděl na několik otázek, jež byly tentokrát hodně záludné a velmi těžké.

Když mě zničehonic kontaktoval pan Petr Švihel, šéfredaktor časopisu, a zaslal mi svoje otázky, nevěděl jsem, zda rozhovor raději neodmítnout. Některé se totiž týkaly podnikání, jiné ale i politiky a celkově společenské situace v Čechách. Myslím si, že ještě zdaleka nemám věk na to, abych mohl na podobné dotazy odpovídat. Musím získat ještě hodně zkušeností pro vytvoření trochu kvalifikovanějšího názoru na jednotlivé problémy a ty následně někde interpretovat.

Jelikož ale podobná nabídka nechodí denně a já bych byl hlupák, kdybych jí nevyužil, rozhodl jsem se to alespoň zkusit. Sepsal jsem si všechny odpovědi, několikrát je přepracoval a napadlo mě je těsně před odevzdáním zaslat ještě Petrovi Jeníkovi, který v podobné redakci pracoval a dokázal by mi dobře poradit, zda jsem neudělal nějakou chybu. Přeci jen jsem na podobné otázky odpovídal poprvé. Petr naštěstí byl s mými odpověďmi spokojen a akorát mi poradil, jak by možná bylo dobré jednu z nich doplnit. Chtěl bych mu poděkovat za jeho čas i pomoc, která se mi hodila.

Musím říci, že spolupráce s panem Švihelem je skutečně skvělá. Dokonce jsme si domluvili osobní schůzku a vymýšlíme ještě další spolupráci. Mám obrovskou radost, že mě oslovil a dal mi prostor v takovém médiu. Cením si toho a jsem rád, že jsem zde mohl reprezentovat naši firmu a sebe samotného.

Dostal jsem svolení zde nabídnout PDF ke zhlédnutí. Přesto doporučuji koupit si tištěnou verzi, je tam hodně zajímavých článků.

Strana 1 ke stažení zde
Strana 2 ke stažení zde

Budu moc rád, když mi do komentářů sdělíte svůj názor na moje odpovědi. Mám z toho docela strach, protože, jak jsem řekl, to bylo moje velké poprvé a odpovídat na podobné otázky je skutečně těžké. Snažil jsem se odpovídat co nejlépe, tak snad se vám to bude líbit a měsíčník si třeba i koupíte. 🙂 Díky!

25. 10. 2013

Komentáře čtenářů:

Co na můj článek říkáte vy?