Jiří Rostecký

Kdo píše tento blog?

Jmenuji se Jirka a je mi 27 let. Moje první internetové projekty jsem začal tvořit už na základní škole. Tam mě šikanovali, a tak to byl skvělý útěk od reality. Po střední jsem založil moji první firmu, ale vůbec se nepovedla. Po pár letech jsem ji s velkým vypětím sil sám zavřel a vrátil se zase na začátek.

Dnes dělám to, co mě baví. Povídám si s lidmi a tvořím. Stojím za největším českým vzdělávacím portálem o podnikání, marketingu a osobním rozvoji a stejnojmenným podcastem MladýPodnikatel.cz. Najdete na něm stovky rozhovorů s úspěšnými osobnostmi od miliardářů po malé živnostníky, manažery, marketéry, celebrity nebo třeba studenty.

Do toho pořádám živé akce pro podnikatele, přednáším na středních a vysokých školách a v rámci konzultací a mentoringu pomáhám firmám i jednotlivcům. Obrací se na mě především zakladatelé menších a středních firem, freelanceři a studenti. Řešíme spolu nejčastěji otázky kolem založení, rozvoje a strategie jejich podnikání, pracovní efektivity a osobního a kariérního rozvoje. Obrátit se na mě můžete i vy.

Moje práce si získala řadu ocenění. Třikrát za sebou jsem byl vybrán mezi finalisty Osobnosti digitálního marketingu WebTop100, několikrát jsem se dostal do finále prestižní Křišťálové Lupy, český Forbes mě zařadil do výběru 30pod30 a vyhrál jsem cenu za nejlepší podcast o byznysu v Česku.

O čem se tu dočtete?

Většina lidí mě zná jako influencera ze světa byznysu a e-commerce. Díky mým videorozhovorům a podcastům mám možnost vyprávět příběhy a předávat zkušenosti úspěšných podnikatelů napříč obory. MladýPodnikatel.cz je pro mě platformou, na které dávám prostor lidem ze všech koutů Česka a Slovenska sdílet své know-how a inspirovat tak ostatní.

Na tomto blogu tuto roli přebírám sám.

Dočtete se tu vše, co jsem se za 10 let podnikání naučil. Můj blog roste se mnou, takže tu najdete články z mých úplných začátků (prosím, nečtěte je!) nebo třeba článek, ve kterém jsem šel s kůží na trh a veřejně se přiznal k velkému neúspěchu mého prvního podnikání.

Od roku 2012 jsem zde napsal už stovky článků (většinu bych dnes napsal jinak). Dnes se zabývám především osobním rozvojem a vyprávím své vlastní příběhy, z nichž některé jsou dost osobní. Tento blog považuji za způsob, jak mohu inspirovat čtenáře, kteří se zajímají o stejné oblasti jako já a které mohou moje zkušenosti inspirovat a obohatit.

Jak se můžeme spojit?

Celé moje podnikání jsem vybudoval díky tomu, že jsem se nebál někoho oslovit a kontaktovat. Právě tak jsem vybudoval MladýPodnikatel.cz a natočil na něj stovky rozhovorů. Nebojte se ani vy a napište mi. Přidat si mě můžete také na Facebooku nebo Instagramu.

Poslechněte si rozhovory se mnou: