Jiří Rostecký

Blogeři, nepřicházejte o návštěvnost kvůli špatně nastavenému RSS na WordPressu! Stačí málo!

7. 9. 2012

Velmi často pročítám blogy na mobilu. Mám nainstalovanou aplikaci, která mi zobrazuje nejnovější články na blozích, které mám v Google Readeru. Jsou to stovky blogů (některé jsou zde), takže je článků opravdu hodně. Velmi často se ale setkávám s problémem, který mnoha blogerům krade návštěvníky, a to naprosto zbytečně.

Když totiž otevírám jednotlivé články, zobrazí se nejdříve v prostředí dané aplikace. Vidím tedy text, který se zobrazuje v RSS daného blogu. Tam by měl být pouze nadpis, nějaký perex a pak další informace. Řada blogerů ale opomenula velmi důležité nastavení, které nabízí sám WordPress a zabraňuje zobrazení celého textu článku v RSS.

Při procházení RSS na mobilu (ale i kdekoliv jinde) si mohu přečíst články přímo v daném nástroji, aplikaci. Nemusím blog vůbec navštívit. Mnohdy jsou texty dokonce daleko lépe čitelné než na samotném blogu. Jenže bloger tím přichází o návštěvnost, což vzhledem k faktu, že já osobně klikám jen na články, které zaujaly nadpisem, je obrovská škoda 🙂

Nastavení je snadné, stačí přejít do Nastavení>Zobrazování a vedle „Položky v RSS zobrazovat jako“ zaškrtnout „Pouze několik úvodních vět“. To způsobí zkrácení zobrazovaného textu a mě to chtě nechtě donutí kliknout na článek a přesunout se k vám na web.

Řada z nás nedělá blog kvůli návštěvnost. Já ji popravdě ani nesleduji. Nicméně příchodem čtenáře na web zvýšíte pravděpodobnost, že bude článek sdílet dále, zanechá vám zpětnou vazbu, klikne na reklamu, doporučí váš blog a třeba se i vrátí. A v neposlední řadě je to škoda, proč z něj nemít alespoň tu návštěvnost? 🙂

7. 9. 2012

Komentáře čtenářů:

Co na můj článek říkáte vy?