Jiří Rostecký

MladýPodnikatel.cz ve finále Křišťálové Lupy!

26. 9. 2016

Cena českého internetu Křišťálová Lupa odstartovala v roce 2006. Kategorie One(wo)man show se v ní poprvé objevila až v roce 2011. Za tu dobu se v ní umístily projekty jako Motejlek.com, ViralBrothers, Kafe a cigárko, nejznámější čeští youtubeři a spousta dalších.

Do této rubriky projekty nenominuje nikdo jiný než veřejnost. A z celého českého internetu, který nabízí spoustu projektů „jednoho člověka“, letos veřejnost nominovala i Mladého podnikatele.

A dostala ho až do finále!

Právě dnes se na stránkách Křišťálové Lupy zobrazily projekty postupující do finálového kola. Mladý podnikatel je mezi nimi.

kristalova-lupa-verejnost

Mezi 12 projekty vybranými z kategorie One (wo)man show je i Mladý podnikatel. Hlasovat pro něj můžete zde.

Jenomže, to není všechno…

Křišťálová Lupa vedle kategorií, do kterých projekty nominuje veřejnost, obsahuje i kategorie, do kterých nominuje porota.

Ta je složena z významných osobností českého internetu. Zmínit by zasloužili všichni, ale je mezi nimi třeba Tomáš Čupr, Ondřej Bartoš, Daniel Dočekal, Dalibor Balšínek, Petr Kasa, Roman Latuske, Pavel Zima a spousta dalších významných lidí ze světa médií, startupů, e-commerce apod.

A i je Mladý podnikatel něčím zaujal!

Vedle kategorie One (wo)man show ho tak najdete i v kategorii Obsahová inspirace, kterou v minulých ročnících ovládaly projekty jako DVTV, Kancelář Blaník, Praha vs. Prachy, HlidaciPes.org, Česká televize, Mixér.cz a jiní.

kristalova-lupa-porota

Obsahovou inspirací je letos pro porotu třeba HlídacíPes.org, Twitter Ministerstva kultury, SlowTW a vedle dalších i Mladý podnikatel. Porota určí, kdo vyhraje. Vy můžete hlasovat v předchozí kategorii zde.

Pro někoho Křišťálová Lupa důležitá není. Pro mne ano, protože samotná nominace do finále je obrovským oceněním času, který mu věnovali všichni hosté při přípravě videorozhovorů, a podpory všech fanoušků, kterou vyjadřují prostřednictvím sdílení, komentářů i e-mailů, co mi píší.

Už samotný název kategorie Obsahová inspirace přesně vyjadřuje myšlenku Mladého podnikatele – inspirovat obsahem, který každý den společně s hosty připravuji a ze kterého si můžete to své odnést i vy.

Moc jsem si přál, aby se Mladý podnikatel do finále dostal. Aby nezůstalo jen u slov, ale aby se povedlo posunout alespoň do druhého kola. Absolutně by mě ale nenapadlo, že můj web zaujme i odbornou porotu a zařadí ho do kategorie, ve které jsou tak úspěšné projekty. Je to pro mne obrovská motivace a kdoví, třeba se v některé ze zmíněných kategorií Mladý podnikatel umístí i v první polovině žebříčku. 🙂

Pokud si to přejete i vy, můžete ho podpořit zde. Moc vám všem děkuji za vaše hlasy, strašně si toho cením.

Překvapení na závěr

Chtěl jsem si to nechat pro sebe a vypustit to až pár dní před vydáním, ale mám z těch nominací takovou radost, že ji chci udělat i vám. A tak, pokud rádi koukáte na moje videorozhovory, zajímate se o e-commerce a rádi posloucháte příběhy úspěšných lidí, můžete se už v následujících týdnech těšit na výjimečného hosta.

Josefa Matějku, zakladatele CZC.cz, jednoho z nejúspěšnějších českých e-shopů, který měl za minulý rok obrat 2,9 miliardy korun, což je o 21 % více než v roce 2014.

Už jsme spolu s panem Matějkou byli na kafi a probírali, co v rozhovoru řekneme. Je velmi vstřícný a měl zajímavou odpověď na spoustu otázek, které se týkají jeho byznysu, e-commerce obecně, ale i naprostých začátečníků v podnikání. Natáčíme ke konci října, tak držte palce, ať se povede natočit co nejlepší rozhovor, který pro vás bude cennou inspirací. 🙂

26. 9. 2016

Komentáře čtenářů:

Co na můj článek říkáte vy?